Paylaşım

Bisiklet ile Yapılan En İlginç Hareketler Kanınızı Donduracak

 

Bisiklet, çoğumuzun hayatının bir döneminde yaptığı bir aktivitedir. Kimimiz spor amaçlı kimimiz ise eğlence amaçlı zevkle bisiklet kullanmışızdır. Bisiklet sporu dünyada profesyonel olarak turnuvaları düzenlenen bir etkinliktir. Bazı sporcular ise bisiklet ile akrobatik hareketler yaparak izleyenlerden beğeni toplamaktadır. Videoda usta bisikletçi, Danny MacAskill’in bisiklet üzerindeki ilginç hareketleri kanınızı donduracak cinsten.

İskoç bisiklet sporcusu Danny MacAskill’in bisiklet üzerinde yaptıkları izleyenlerin aklını alacak cinsten. MacAskill, dağ, tepe, uçurum dinlemeden bisikleti ile adrenalin yüklü görüntülere imza atıyor. Videoyu izlediğinizde bisikletinizi alıp kendinizi yollara vurmak isteyebilirsiniz. Dağlık alan ve yol için uygun bisikletler üretilmektedir. Eğer merakınız varsa dünyanın en pahalı 10 bisikletine mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

MacAskill’in bisiklet üzerindeki görüntüleri izlenme rekorları kırmayı başarıyor. Bisiklet ile olan birlikteliği tamircide başlamış olan MacAskill’in, sonrasında sergilediği performansları yayımlaması, bisiklete ilgi duyan kitlelerce hayranlık uyandırmış durumda.

İlginizi çekebilir: Kişiye Özel Üretilen Lüks Bisiklet: “Pininfarina Fuoriserie”

MacAskill’in sergilediği bu hareketleri için sadece yetenek, beceri gibi kavramlarla açıklamamız mümkün değildir. Videoda da izlediğiniz üzere bu adrenalin dolu hareketler için büyük cesaret gerekmektedir. İstediğiniz kadar yetenekli olun, uçurumların kenarından, binaların çatısından, o hareketlerin getirdiği riski taşıyabilmek için yüksek cesarete ve soğuk kanlılığa ihtiyacınız olacaktır. İskoç bisikletçi MacAskill’de bu meziyetlerin hepsinin bir arada toplandığı görünüyor.

İzlediğiniz videoda MacAskill, bisikleti ile yüksek kayalardan, incecik ağaç dallarının üzerinden ve uçurumlardan ustaca geçmeyi başarıyor. MacAskill’in, bisiklet üzerindeki hareketleri, adeta doğanın vahşi görüntüsü ile dans ettiğini bizlere hissettiriyor. Bisiklet ile gezdiği tepelerin yüksekliğinin insanı korkutmaması mümkün değil. Özellikle dağın zirvesindeki görüntüsünün ilgi çekmemesi mümkün değil.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Keskin Virajlı Yolları

MackAskill’in bisiklet üzerindeki birbirinden estetik hareketleri, bisikletin, kendisine ait bir uzvu olduğunu düşündürüyor. Usta sporcu binaların üstünde, bisikleti ile tüm korkulara ve risklere meydan okuyor.

Özgürlüğün simgesi olarak bilinen bisiklet sporuna farklı bir boyut kazandıran Danny MacAskill, bisiklet meraklıları için ilham kaynağı olmaya devam edeceğe benziyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur