Yatırım yapmaya başla!

İklim Değişikliğine Dikkat Çekmek İsteyen Grup Buzula Trump’ın Yüzünü Kazıyacak!

Trump'ı ve iklim değişikliği konusunda Trump'la aynı düşüncede olanların farkındalığını artırmak isteyen grup, yarım milyon dolarlık bir kampanya başlattı. İşte detaylar;
İklim Değişikliğine Dikkat Çekmek İsteyen Grup Buzula Trump’ın Yüzünü Kazıyacak!

Günümüzün en önemli konularından bir tanesi olan iklim değişikliği mevzusu, bir kez daha Donald Trump’ın adıyla yan yana getirilerek manşetlerde yer etti. Ancak bu kez olayın çok daha farklı bir boyutta olması dikkat çekti.

Zira iklim değişikliği meselesindeki yorumları tüm dünyada tartışmalara yol açan, hatta geçtiğimiz yıl Paris İklim Anlaşması’ndan çekilmesi ile şiddetli eleştirilere maruz kalan Trump, başlatılan bağış kampanyasının başrol oyuncusu oldu.

İklim değişikliği konusunda çalışmalar yapan Finlandiya merkezli Melting Ice, “Project Trumpmore” isimli projesiyle büyük yankı uyandırdı.

Melting Ice, Project Trumpmore Duyurusu Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre Donald Trump’ın yüzünü Kuzey Kutup Bölgesi’nde bir buzdağına oymak için yarım milyon dolarlık bağış kampanyası başlatıldı.

Project Trumpmore’un iklim değişikliğini anıtsal bir şekilde gösterme amacı güttüğü belirtildi. Rushmore Dağı Anıtı’ndaki eski ABD Başkanları gibi Trump’ın yüzünün bir buzula oyulacağını açıklayan grup, onun eridiğini tüm dünyaya göstereceklerini duyurdu.

Çünkü Melting Ice, iklim değişikliği konusunu göz ardı eden hatta daha da ileri giderek bu olguyu reddeden kişilere gerçeği canlı canlı göstermek istiyor.

Melting Ice, Project Trumpmore için 500 Bin Dolar Bağış Topluyor İşte bu nedenle de projelerini hayata geçirmek için 500 bin dolarlık finansman arıyorlar. Daha açık söylemek gerekirse grubun başkanı Nicolas Prieto; gerçeği kendi gözleriyle görmeden inanmayan insanların durumun farkına varabilmesi için bu heykeli yapmayı ve ne kadar zamanda eridiğini onlara göstermeyi hedeflediklerini belirtiyor.

İlaveten; buzula oyulacak Trump heykelini 35 metre yüksekliğinde yapmayı hedeflediklerini ve yapım aşamasını canlı olarak yayınlamak istediklerini söylüyor.

Trump'ın Buzul Heykeli Farkındalık Yartamak için Kullanılacak Çıkış noktalarının somut bir şey yaratmak olduğunu vurgulayan Nicolas Prieto; Project Trumpmore’un tartışma yaratmayı ve onları desteklemek isteyenlerin dikkatini çekebilmeyi hedeflediğini dile getiriyor. Ve duyurudaki açıklama: “Bu proje zorlu bir iş ve bunu yardım almadan yapamayız. İşte bu nedenle herkesin yardımını bekliyoruz” sözleriyle bitirildi.

Nihayetinde Donald Trump, iklim değişikliği konusunu önemsemeyen ve bu konuyla ilgili sık sık alaylı yorumlar yapan bir isim. Keza yapmış olduğu açıklamalar ve kabinesine benzer düşüncedeki kişileri dahil etmesi de bunu kanıtlıyor. 2014 yılında attığı bir tweette de küresel ısınma sahtekarlarının bunun adını iklim değişikliği olarak değiştirdiklerini iddia etmişti. Son olarak; Çevre Bakanı Scott Pruit’in de Trump gibi iklim değişikliğine inanmadığını söyleyelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum