Yatırım yapmaya başla!

Toyota AU: “İkinci Nesil GT86 Mini Bir Supra Olacak”

Toyota, GT86'nın 2. jenerasyonda daha farklı olacağını iddia ediyor. İşte haberin detayları...
Toyota AU: “İkinci Nesil GT86 Mini Bir Supra Olacak”

Toyota’nın kompakt spor otomobil temsilcilerinden GT86’dan sonra yeni Supra’da hayatımıza girmişti. Subaru’nun platformunda BRZ ile üretimde olan GT86, 2.0L 200 ps’lik motoruyla, gerekli enerjiyi insanlara verebilmişti. Efsaneleşen tek kapı otomobillerde Japon şirket, MR2’yi en güzel tasarım ışığında üretmek istediğini de söylemişti.

Toyota Avustralya, GT86 kupasının bir sonraki nesilde mini bir Supra‘ya dönüştürülebileceğini söyledi. Öncesinde, BRZ ile birlikte GT86’nın üretimlerinin bitirileceği gündem yaratmıştı. Sonradan ise imalat süreçlerine aynı hızla devam edileceği söylenmişti.

Toyota, 2020 yeni Supra ile diğer spor araba konularına daha fazla eğilecek.

Toyota Avustralya halkla ilişkiler müdürü Brodie Bott, 86’nın markanın bir parçası olmaya devam edeceği, daha fazlasının da geleceğini bildirdi. Bu arada üretimi sonlanır denilen modelin ikinci neslinin de müjdesi verilmiş oldu. Güncelleme anladığımız kadarıyla Supra izlerini takip edecek. Bu, motor yönünden olmasa bile dizayn bakımından GT86’ya yansıtılacağını düşünüyoruz.

Stil açısından sizlere GT86’ya dair bir dijital resim göstermiştik. GT86 o görselde büyük değişime uğramış, gerçekten de hatları Supra’ya benzetilmişti. Şişkin kaporta ögeleriyle beslenerek, daha kaslı olacağı vurgusu yapılmıştı.

Bilinmeyen kısımlar arasında BRZ ile üretilip üretilmeyeceği!

Söylenenler ilerisi için planlar olduğundan, spor aracın üretim detaylarında bir kesinlik yok. Söylentilere bakıldığında, Supra’nın giriş seviyesi satışlarını engellememesi için GT86’nın bantlardan çekilmesi de kulaktan kulağa yayılmıştı. Ne var ki GT86, üst klasmana oynamayan, Supra’nın giriş seviyesinden bile daha ucuz olan bir modeldir. O yüzden söylentiler biraz çürüyor!

2.0L 200 ps’lik Subaru motoruyla hareket eden Toyota’nın tek kapılısı, doğal emişin tadıyla sevenlerine sunulmuştu. Ancak bunda bile müşteriler artık GT86’da turbo dönemine geçilmesi yönünde şikayetlerini bildirmişlerdi. Buna karşılık şirkelerde turbo yerine daha geniş hacimli 2.4L motoru BRZ ve GT86 için geliştirilebileceği aktarılmıştı. Toyota’nın kompakt spor aracı hakkında söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar. İkinci nesline dair gelecek haberleri anında sizlere ulaştıracağız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum