Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Arapların İki Tekerlek Üzerinde İlgi Çekici Araba Sürüş Görüntüleri

Arapların sıra dışı sürüş teknikleri son dönemde epey popüler oldu. Bu videoda da arabanın iki tekerleği üzerinde sınırları alt üst eden sahneler yer alıyor.
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Arabalar dünyanın her yerinde insanlar tarafından büyük bir tutkuya sahip olmaktadır. Öncelikle ulaşım aracı olarak kullanılan arabalar, kimi insanlar için bundan çok daha fazlası olmaktadır. Kimisinde modifiye merakı varken kimisi de sıra dışı sürüş tekniklerine meraklıdır. Hazırladığımız videoda arabaların sıra dışı şekilde kullanımına tanık olacaksınız.

Son yıllarda özellikle Arapların sıkça yaptığı bir sürüş tekniği gitgide yaygınlaşmaya başlamış durumda. Araplar, arabaları ile iki tekerlek üzerindeki sürüşleriyle son günlerde adından söz ettiriyor. Asfalt üzerinde araba ile değişik atraksiyonlara girmeniz mümkündür. Dört tekerlekli araç ile, drift ya da drag yarışlarında etkileyici performanslar sergilemek mümkündür.

İzlediğiniz videoda ise eşi benzerine az rastlanan bir performans ile karşılaşıyorsunuz. Arabanın iki tekerleği ile yapılan bu sürüş, asfalt üzerinde bilinen sınırları alt üst ediyor. Arabanın bu şekilde sürülmesi için üst düzey sürüş tecrübesi gerekmektedir. Belli bir hıza çıkıp sert bir manevra ile arabaiki tekerleğinin üzerinde seyre başlıyor. Sonrasında ise aracı süren kişinin kusursuz bir dengeye sahip olması gerekmektedir. En ufak bir aksaklıkta arabanın yan yatması hatta takla atması söz konusu olabilecektir.

Tabi bu sürüş tekniğinin, neden Araplarla bağdaştığını anlatmaya gerek olmasa gerek. Sahip oldukları yüksek ekonomik seviye ve bindikleri arabalara sahip olmanın kendileri için kolay olması, onları böyle ilgi çekici deneyimlere yönlendiriyor.

Sürücülerin arabaları iki tekerlek üzerinde sürebilmeleri ilk denemede gerçekleşecek bir şey olmamaktadır. Bu yeteneğe sahip olana kadar geçen süreçte kaç tane araba ile kaza yaptıklarını az çok tahmin etmeniz mümkün. İzlediğiniz arazi aracında bu şekilde gidişin dengelenmesi için aracın sağ tarafına ağırlık konduğu göze çarpıyor.

GCM Yatırım Banner

Akılların almakta zorlanacağı paralara sahip olan Araplar, arabaları ile şaşkınlık uyandıran denemeler yapmaktadır. İki tekerlek ile fizik kurallarına meydan okuyan sürücüler, sahip oldukları yüksek varlığın etkisiyle, bundan sonra ne gibi deneyimlerle karşımıza çıkacakları ise merak konusu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.