Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İki Haftadır Düşen Teknoloji Hissesi için Hedef Fiyat Açıklandı

Aracı kurum Halk Yatırım, İndeks Bilgisayar'ın hisseleri için hedef fiyatı açıklayarak, 'AL' tavsiyesinde bulundu. Şirketin cirosu için artış beklendi. Detaylar haberde...
İki Haftadır Düşen Teknoloji Hissesi için Hedef Fiyat Açıklandı
HABER GİRİŞ

Halk Yatırım, borsanın köklü teknoloji ve bilişim şirketlerinden biri olan İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye yönelik hisse araştırma raporunu yayımladı. Ürün çeşitliliğinin operasyonel karlılıktaki iyileşmeyi destekleyeceği not edilerek INDES hisseleri için hedef fiyat açıklandı.

Bugün yayımlanan raporda yeni distribütörlük anlaşmalarının ciro artışının güçlü seyrini sürdürmesinde belirleyici olacağının düşünüldüğü bildirildi.

Şirketin 6 Şubat tarihinde yaptığı anlaşma hatırlatılarak Çin merkezli HONOR Turkey Teknoloji Limited Şirketi ile HONOR markalı PC, cep telefonları ve tabletlerin Türkiye’de dağıtımı konusunda distribütörlük sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Bahsi geçen anlaşmanın şirketin 2024 yılı cirosuna 20 milyon doların üzerinde katkı yapmasının öngörüldüğü bildirildi. Buna benzer sözleşmelerin ilerleyen dönemde de devreye alınabileceği kaydedildi.

“Şirketin Cirosu Yıl Sonunda Yüzde 61 Artabilir”

Halk Yatırım raporunda, şirketin cirosunun yıl sonunda yüzde 61 artarak 67,90 milyar TL’ye yükseleceğin tahmin edildi. Bunun yanında net karın yıl sonunda yüzde 56 artacağı tahmin edildi. 1,27 milyar TL’ye yükseleceği öngörüldü.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’deki demografik yapının, şirketin büyüme potansiyelini destekleyen pozitif katalistler arasında bulunduğu bildirildi.

Halk Yatırım Hisse Fiyat
Kaynak: Halk Yatırım

INDES Hisseleri için ‘AL’ Tavsiyesi Geldi

Bu gelişmeler ışığında yapılan değerlendirmede INDES için hedef fiyatın 9,71 TL’den 15,32 TL’ye çıktığı, “AL” tavsiyesinin sürdüğü kaydedildi.

Söz konusu raporda riskler şu şekilde açıklandı:

“Küresel makro görünümde yaşanabilecek çalkantılar ve piyasalarda öne çıkabilecek volatilite maliyetler üzerinde yukarı yönlü risk yaratabilir. Ayrıca talepte daralma görülmesine de neden olabilir.”

İndeks Bilgisayar Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

INDES hisseleri incelendiğinde geçen yıl en yüksek 8,75 TL’yi gördüğü kaydedildi. 2023’ü 5,96 TL’den kapatan hisseler, 2024 yılına güçlü bir giriş yaptı.

Ocak ayında en yüksek 7,7 TL’yi gören hisseler, Şubat’ta atağa geçerek 12,25 TL’yi gördü. Bu seviyede kalıcı olamayan INDES hisseleri, Mart ayında düşüş seyrinde ilerliyor.

Son iki haftadır kırmızı mumları yakan hisseler, bugün açılışı 10,2 TL’den yaptı. Saat 11.15’de 9,70 TL’yi gören hisseler yükselişe geçerek 10,01 TL’den işlem gördü. INDES hisseleri yatırımcıya haftalık bazda yüzde 4’den fazla, günlük yüzde 1,77 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın