Yatırım yapmaya başla!

IIHS, SUV Çarpışma Testinde Firmalara Ters Köşe Yapıyor!Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü (IIHS) nin düzenlediği SUV araç sağlamlık testi, bu sefer biraz farklı. Araç geliştiricileri, kaza anında en iyi korunması gereken kısmın sürücü tarafı olduğunu düşünerek o kısma ağırlık verirler. Halbuki gerçek dünyada kaza ile birlikte ağır hasarın hangi kısımdan geleceği bilinemez.

Yeni modellerin ilk çıkış zamanlarında Euro Ncap gibi kuruluşlarda sağlamlık testleri yapılıyor ve köşe testleri hep sürücü tarafından gerçekleştiriliyor.

IIHS, kimsenin beklemediği şekilde arazi araçlarının yolcu kısmından ne kadar sağlam olduklarını merak etmiş. Testler, trafikte olabilecek ağaca veya bir direğe çarpma olarak düşünülmüş.

GMC Acadia, Honda Pilot, yeni kasa Nissan Pathfinder, Jeep Grand Cherokee, Toyota Highlinder, VW Atlas ve son makyajıyla çıkış yapan Kia Sorento kaza testlerine tabi tutulan araçlar.

Jeep Grand Cherokee ve Ford Explorer haricindeki 4×4’ler gerekli geçer puanını alırken, bu iki model kötü bir performans göstermiş. Aldıkları darbeler neticesinde araçların yapısı bozuluyor ve bu da yolcunun tam olarak korunamadığı anlamına geliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum