Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

IIHS’nin Kapsamlı 2018 Toyota CH-R Kaza TestiIIHS’nin Kapsamlı 2018 Toyota CH-R Kaza Testi

IIHS (Yol Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından gerçekleştirilen kaza testinde Toyota’nın crossoverı CH-R‘ın farklı açılardan sağlamlık testlerini gerçekleştiriyor. Farklı bir akım olan kompakt araç, GT86 temellerinde geliştirildi.

Verilen hibrit motor desteği onu kısa sürede popüler yapmayı başardı. Bunlardan daha önemli olan kazaz testleri  de IIHS tarafından yeniden gerçekleştirildi.

Kırmızı boya rengine sahip CH-R, önden çarpışmada yeşil ışık yaktırıyor. Mavi boya rengine sahip CH-R ise yandan çarpışma testine tabi tutuluyor.

Yan bölge darbelerinden de insanları koruyan crossover, tam puan almayı başarıyor. Euro Ncap’ta pek rastlamadığımız tavan testine denk geliyoruz.

Tavanın köşe bölgesinden takla da dahil olmak üzere farklı hasarları ne kadar koruyabileceğine bakılmış. IIHS, CH-R’ın tavan stres testini tam puan alarak bitirmiş.

Testin sonunda IHHS, koltuk başlıklarının boyun bölgesini ne kadar koruduğu ve koltuk desteklerinin yeterliliğine bakılmış. Sonuçta IHHS Toyota CH-R’a tam puan vererek güvenli bir araç olduğunu raporlamış.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur