Yatırım yapmaya başla!

IHHS, Tesla Model 3’ün En Güvenli Araç Olduğuna Karar Verdi!ABD Karayolu Güvenlik Enstitüsü, Model 3 için önemli bir kararını bizlerle paylaştı. Markasının ucuz tarafını temsil etmesi için çıkarılan Model 3, IHHS’ye göre en güvenli araç oldu. “En İyi Güvenlik Derecesi”ni Ağustos ayında kendi testlerini uyguladığı Audi e-Tron’a veren IHHS’nin Model 3 ikinci aracı olacak.

Kısa süreler içerisinde Top Sefety Pick+ ödülünü iki aracın hak etmesi, aslında firmaların bizim tahminimizden çok bu işe çalıştığını gösteriyor. Öyle ki Hyundai ve Kia, araçlarda hava yastığı mantığına farklı bölge ekleyerek, sürücü koltuğunun içte kalan kısmına da airbag koyacağını söylemişti.

Biz de dahil dünyada birçok insan tamamı elektrikli araçların, önde bir fosil yakıtlı motor olmadan güvensiz olacağını düşünmüşlerdi. Elbette bunu Tesla düşündürmüştü. Ancak yapılan kaza testlerinde Model S ve Model X’te kesinlikle düşüncelerimizin yanlış olduğunu görmüştük.

Tabi ki IHHS’nin yaptığı Model 3 testi %100 kusursuz geçmemiş. Bazı çarpışma bölgelerinde sürücünün bacak bölgesinden hasar aldığı tespit edilmiş. Şunu belirtelim ki IHHS’nin gerçekleştirdiği kaza senaryoları oldukça zor. Hatta bazı şirketler buradan puan alamadan da çıkabiliyor.

Raporları incelediğimizde Tesla’nın en çok koltuklarından ve cam tavanından memnun kalınmış. Cam tavan kısmı size daha çok çekici gelse de koltukların sağlamlığı ve insanları sarışı da bir o kadar önemli. Bakıldığında Tesla’nın güvenlik paketlerinde modelleri arasında bir üst sınır belirlenmiyor. Model S’in P100d’sinde ne varsa Model 3’te de aynı gelişmiş güvenlik paketi yer alıyor.

Elon Musk, konforun seçilebilir bir şey olduğunu ancak güvenliğin kesinlikle sınıflarda eşit olmasını savunuyor. Bizim yorumumuz ise; Tesla’nın özerk sürüş için daha da çalışması gerekiyor. Zira bazı zamanlarda yapılan kazaların “kafası karışan otonom” yüzünden olduğunu biliyoruz.

İkinci bir husus da piller. Yine Tesla ile ortaya çıkan ve aralıklarla meydana gelen araç yangınlarında sebebin batarya kaynaklı olduğu tespit edilmişti. Ölümlere de yol açan kötü durumu ABD’li marka çok hızlı halletmesi gerekir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum