Yatırım yapmaya başla!

Teknoloji ve Haberleşme Fuarı IFA 2020 Salgına Rağmen Düzenlenecek

IFA İcra Direktörü Jens Heithecker, organizasyonun düzenleneceğine dair açıklamada bulundu.
Teknoloji ve Haberleşme Fuarı IFA 2020 Salgına Rağmen Düzenlenecek

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayıldı. Virüsün salgın halini alması ile beraber dünya genelinde hayatın baştan aşağı değiştiğine tanık oluyoruz. Sokağa çıkma yasakları başta olmak üzere çok sayıda kısıtlama virüsün kontrol altına alınması adına pek çok kısıtlama uygulanıyor. Resmi verilere göre salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 319 bini geçti. Dünya genelindeki vaka sayısının ise 4.8 milyona geçtiği belirtiliyor.

Salgın nedeniyle dünya çapında düzenlenen pek çok etkinlik iptal edilmek durumunda kaldı. Teknoloji ve oyun fuarları başta olmak üzere sosyal medya şirketleri de kendi etkinliklerini iptal ettiğini açıklamıştı. Bu etkinliklerden bazıları ise dijital ortam üzerinden düzenlendi. Teknoloji ve telekomünikasyon alanındaki en büyük fuarlardan biri olan IFA 2020’nin geleceği merak ediliyordu. Organizasyonun icra direktöründen bu konuyla ilgili açıklama geldi.

IFA 2020 Eylül’de Düzenlenecek

IFA 2020 Eylül'de Düzenlenecek

Her yıl düzenlenen teknoloji ve telekomünikasyon sektörünün en büyük etkinliklerinden biri olan IFA 2020’ye dünyanın önde gelen şirketleri katılım sağlıyor. Etkinlikte çok sayıda ürün ve servisin tanıtımı gerçekleştiriliyor. IFA İcra Direktörü Jens Heithecker katıldığı bir canlı yayında organizasyonla ilgili merak edilen konulara açıklık getirdi. IFA’da her bölümde en fazla 1000 katılımcıya izin verileceğini söyleyen yetkili, etkinliğin halka açık olmayacağının altını çizdi.

Bu etkinlik her yıl Almanya’nın Berlin kentinde düzenleniyor ve bir hafta sürüyor. Ancak bu yıl etkinlik sadece 3 gün sürecek. Öncelikli kurallarının sağlık ve güvenliğe yönelik olduğunu belirten yetkili, ekonominin iyiliğinin sağlanması adına bu etkinliği düzenleyeceklerini söyledi. Uzmanlar Kara Cuma ya da Efsane Cuma olarak adlandırılan etkinliğin Kasım ayına denk geleceğinin altını çiziyor.

Bu açıdan etkinlikte markaların yeni ürünlerini tanıtmasının önemli olduğuna dikkat çekiliyor. Konferansın açılış konuşmasını ise Qualcomm Başkanı Cristiano Amon gerçekleştirecek. Düzenlenecek etkinliğe 800 gazetecinin katılacağı açıklandı. Heithecker etkinliğe katılamayacak kişiler için sanal fırsatlar yaratacaklarını söyledi.

Yetkili sözlerini, “Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen tüm etkinliklerin iptalinden sonra, endüstrinin inovasyonlarını gösterebileceği bir platforma ihtiyacı var. Bu sayede iyileşebilir.” ifadeleri ile tammaladı. Daha önce MWC, Facebook F8, GDC gibi pek çok etkinliğin iptal edildiğini sözlere duyurmuştuk. IFA 2002’nin 4 – 9 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum