Yatırım yapmaya başla!

İç Savaş: “Porsche Panamera Turbo S-E Vs. 911 Turbo S”Autocar bu testinde, Porsche içerisinde iç savaşı tetikleyecek bir yarış düzenlemiş. Markanın şık ve karizmatik dört kapılısı Panamera‘nın büyük de olsa çoğu noktada geçiş üstünlüğü olduğunu biliyoruz. Onun kupa yapısına aldanan Audi R8 bile hüsranla sonuçlanan bir yarış geçmişine sahip.

Yarış esnasında 1.260 ps güç çılgın şekilde ortada dolanıyor. Porsche’nin hibrit motorlu yöneticisi Panamera’ya 680 ps ve 850 nm tork düşüyor. Bu, 134 ps elektrikli motorun benzinli motorla kombinasyonundan elde ediliyor.

Panamera’nın bataryalarla birlikte 2.3 ton olan gövde ağırlığı sizi aldatmasın. Keza bu premium dört kapılı 3.4 saniyede hızlanıp, 310 km/h üst sınır hız taleplerini karşılıyor.

Geçelim 911 Turbo’nun neler yapabildiğine! Elektrikli Panamera karşısında 922 Turbo’yu yenilmiş gibi anlatmış olabiliriz. Bizim aslında burada vurgulamak istediğimiz, 700 kg’lık farka rağmen, yarış sonunda abartı bir geçiş üstünlüğünün olmaması.

3.8L motorla hareket eden 911 II Turbo S, 580 beygir güç üretiyor. 2.9 saniyede kalkışını tamamlayabilen Porsche, 330 km/h’ye kadar kesintisiz çıkabiliyor. Gördüğünüz gibi büyük gövdeli Panamera sadece 0.5 saniye kalkışta, 20 km/h son süratte 911 Turbo’nun arkasından geliyor.

Panamera’da 911 Turbo’nun hışmına, +90 ps güç ve yardımcı elektrik motorun sayesinde maruz kalmıyor. Kırmızı kardeşler, asfalt üzerinde bizlere güzel ve heyecanlı dakikalar yaşattılar. Spor araba ruhunu her segmente yükleyen Alman Porsche’yi ve bu yarışı organize eden Autocar’ı tebrik ediyoruz.

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum