Yatırım yapmaya başla!

IBM Yöneticisi Elon Musk’ı Seviyor Fakat Yapay Zeka Korkusundan Nefret Ediyor!

Dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi IBM’nin Cloud Watson servislerinin başkanı, Elon Musk ve yapay zeka hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
IBM Yöneticisi Elon Musk’ı Seviyor Fakat Yapay Zeka Korkusundan Nefret Ediyor!

IBM Cloud & Watson servislerinin kıdemli başkan yardımcısı David Kenny, yapay zeka ve Elon Musk’la ilgili açıklamalarda bulundu. Yapay zekanın halihazırda insanoğluna pek çok faydasının olduğunu belirten IBM yöneticisi, Elon Musk’ı çok sevse de onun bu konudaki korku tellallığından nefret ettiğini dile getirdi.

Yapay zekanın siber güvenlik alanına katkıda bulunduğunu, doktorlar, hemşireler ve hastalara yardım ettiğini, bunların yanında daha birçok alanı geliştirdiğini vurgulayan Kenny, Elon Musk gibi yorumlarda bulunanlardan nefret ettiğini söyledi.

Elon Musk’ı kişisel olarak sevdiğini ve endişelerini takdir ettiğini belirten Kenny, yapay zekayla ilgili önemli bir konunun üzerini çizdi.

IBM Yöneticisi Elon Musk'ın Yapay Zeka Konusundaki Korku Tellalığından Nefret Ediyor Çünkü Kenny’ye göre söz konusu endişeler; işlemeciler ve geliştiricilerin çalışma prensiplerine bağlı olarak anlamsızlaşacak. Daha doğrusu; teknolojinin başındaki kişiler güven ve şeffaflık ilkelerine göre hareket ederlerse yapay zekayla ilgili hiçbir risk kalmayacak.

Yapay zekanın insanlığın sonunu getireceği gibi teorileri saçma ve fazla abartılmış bulduğunu söyleyen Kenny, bu nedenle Musk’a kızdığını dile getirdi.

IBM Yöneticisi David Kenny Yapay Zeka Yorumu Bu noktada; IBM’nin Watson isimli bilgisayarının ünlü Jeopardy bilgi yarışmasında rakiplerine açık ara fark atarak yarışmayı kazandığı bilgisini de verelim. Kaldı ki yapay zekanın insan zekasını yendiği bu olay, yıllar önce 2011’de yaşanmıştı. İlaveten; Deep Blue isimli satranç oynayabilen bilgisayar da 1997’de Garry Kasparov’u yenmeyi başarmıştı.

Sonuçta; IBM Watson & Cloud’un üst düzey yöneticisi yapay zekanın insan hayatını iyi yönde değiştirdiğine inanıyor.

Elon Musk Yapay Zeka Yorumu İlaveten; bir yapay zeka sisteminde rastlantısallık olmasının kötü bir fikir olduğunu düşünüyor. Tüm bunları göz önünde bulundurarak IBM yöneticisinin yapay zeka konusuna Elon Musk ve Stephen Hawking’i desteklemeyen Steven Wozniak gibi teknolojiyi savunduğunu söyleyebiliriz.

Nitekim o; Çin ile ABD’nin birbirini geçmek için kıyasıya yarıştığı yapay zekanın insan hayatını iyileştirmekten başka bir amaç gütmediğini öngörüyor. Yeri gelmişken; IBM’nin geçtiğimiz haftalarda sesli asistanı Watson Assistant’ı resmi olarak başlattığını da söyleyelim.

Yıllık Think konferansında tanıtılan Watson Asssistant’ı diğer akıllı asistanlardan ayıran en büyük fark ise işletmelere yönelik olmasıydı. İlave olarak Watsons Assistant, kullanıcının komutlarını takip etmek üzere değil aynı zamanda öğrenerek kullanıcıya tercihlerini hatırlatma gibi özelliklerle geliştirilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum