Yatırım yapmaya başla!

IBM, Corona Virüsüne Karşı Çalışanların Seyahatlerini Durdurdu

Teknoloji şirketi IBM Corona virüsüne karşı çalışanların seyahatlerini kısıtlama kararı aldı.
IBM, Corona Virüsüne Karşı Çalışanların Seyahatlerini Durdurdu

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsüne karşı şirketler yeni önlemler almaya devam ediyor Salgın Çin’de ortaya çıkmasına rağmen kısa sürede ABD merkezli teknoloji devlerini de doğrudan etkilemeye başladı. Son olarak sosyal medya devi Facebook’un bir çalışanında Corona virüsü testinin pozitif çıktığı belirtildi. Pek çok firma kendilerinde bu tarz durumların görülmemesi adına bir dizi önlem alıyor.

Önlem alan firmalar arasına son olarak IBM de eklenti. Şirket yaptığı açıklamada ABD içerisindeki tüm iş seyahatlerini kısıtlama kararı aldığını duyurdu. IBM’in bu önlemi almasında çalışanlarını korumak ve iş sürekliliğinin aksamaması sebep gösteriliyor.

IBM’den Corona Virüsüne Önlem

IBM’den Corona Virüsüne Önlem

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan IBM, Corona virüsünün etkilerine maruz kalmamak adına radikal kararlar almaya başladı. Şirket çalışanlarının ülke içerisindeki tüm seyahatlerini durdurma kararı aldığını açıkladı. Üstelik bu kararın ne zamana kadar süreceğine dair bir açıklama yapılmadı. Bununla beraber ABD dışındaki ülkelere seyahatlerin de kısıtlandığı belirtiliyor.

Şirketin Mart ayının sonuna kadar almış olduğu kararları uygulayacağı ifade ediliyor. Teknoloji devi 5-7 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceği IBM Think 2020 konferansını dijital ortam üzerinden gerçekleştireceğini açıkladı. Bununla beraber çalışanlara da görüşmelerini dijital ortamlar üzerinden yapmaları uyarısında bulunuldu. IBM’in almış olduğu kararlar diğer şirketler ile benzerlik gösteriyor.

Seyahatlerin kısıtlanması, etkinliklerin dijital ortamlara kaydırılması gibi seçenekler, çalışanların salgına yakalanmasını önlemeye yönelik olarak kararlaştırılıyor. Google ve Facebook gibi devler konferanslarını iptal ediyor. Twitter ise çalışanlarına evden çalışmaları talimatını verdi. IBM ayrıca virüsün yaygın olarak görüldüğü Çin, İtalya ya da İran’a gitmiş olan çalışanlarının kendilerini 14 gün boyunca karantina almalarını zorunlu tutuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum