Yatırım yapmaya başla!

Ibiza’da Eşsiz Bir Restorasyon: “Casa Jondal”

Ibiza’da Eşsiz Bir Restorasyon: “Casa Jondal”

Çalışarak elde edilecek güzelliğin yerine, çoğu zaman kolaya kaçıyoruz, özellikle de mimaride. Memnun olmadığımız, bize sıkıcı gelen yapıları restore etmek varken, yıkıp yenisini yapıyoruz; hem de defalarca! Sizce bu ne kadar doğru? Bence insanın elinde bulunanları değerlendirmesi kadar güzel bir şey yoktur. Ben gibi düşünen birileri hala var ki bugün konuğu olacağımız muhteşem evi bizlere sunmuş.

Başarılı mimarlık firması Atlant del Vent tarafından tasarlanan Casa Jondal, İspanya’nın özerk bölgesi olan Balear Adaları’na bağlı Ibiza’da yer alıyor. Ülkemizden de aşina olduğumuz Akdeniz evlerinin özelliklerini yansıtan Casa Jondal, Atlant del Vent’in eli değmeden önce sıradan bir görünüme sahipmiş. Malikane öncelikle bu özelliği ile dikkatimizi çekmeyi başardı. Eşsiz bir restorasyon örneği olan evin, böyle bir tasarım harikasına dönüştürülmesi eminim sizler için de ilgi çekici olacaktır. Yaşadığı yerden memnun olmayıp yeni bir ev almaya gücü yetmeyenler, Casa Jondal’ın tasarımını inceleyerek parlak fikirler edinebilirler. Ne dersiniz, bu lüks yapıyı incelemeye başlayalım mı?

İşte karşınızda Ibiza’da bulunan eşsiz bir restorasyon örneği!

Casa Jondal – Ibiza/İspanya

Casa Jondal - Ibiza/İspanyaÖncelikle Atlant del Vent mimarlarının bu evi tamamıyla restore ettiğini söyleyebiliriz. Ama öyle zannettiğiniz gibi yüksek maliyetlere değil. Aksine, gayet makul fiyatta bir fatura çıkartılmış. Batıdan doğuya doğru inen eğimli bir yamaçta yer alan Casa Jondal, aşağıda ve yukarıda olmak üzere iki bölüme ayrılmış. Bu kısmın bağlantısı ise aralarına inşa edilen cam bölme ile sağlanmış. Yapının üst tarafı daha çok bir kış evi gibi kullanılırken; aşağıda bulunan bölümü ise yazlık kullanım için uygun görünüyor.

Casa Jondal - Ibiza/İspanyaCasa Jondal’ın üst kısmında; yatak odası, oturma odası, mutfak ve yemek odasının yer aldığını görüyoruz. Diğer kısımda ise konuk odası, banyo, oturma odası ve bir de yatak odası bulunuyor. Evin geniş terası, düzenli bahçesi ve havuzları da Casa Jondal’ın mimarisiyle uyum içerisinde. Farklı yüksekliklerde tasarlanan sonsuzluk havuzları, sanki Akdeniz’e kadar uzanacak kanallar gibi görünüyor. Malikanenin çok yönlü kocaman camları olsa da evin güneşten daha çok yararlanması için güneydoğu odaklı olmasına çalışılmış. Böyle olmamış olsaydı bile, bembeyaz ve boydan boya camlara sahip olan bu evin aydınlık olmaması beklenilemezdi.

Casa Jondal - Ibiza/İspanyaHem kırsal hem de modern bir havası olan malikanenin bulunduğu ortama uyum sağlaması için tasarımda bej çimento, demir gibi unsurlara yer verilmiş. Yemyeşil ağaçların arasında bir masal evi gibi duran Casa Jondal’da, son teknoloji ürünü donanımlar kullanılmış. Yerden ısıtmalı olarak karşımıza çıkan evin, banyosuna varana kadar her odasında klima bulunuyor. Akıllı ışıklandırma sisteminin de kullanıldığı evde, lüks yaşam tarzının sınırları zorlanmış.

Sonuçta; bembeyaz mermerleri, modern mobilyalarla döşenmiş şık odaları ve bulunduğu konum ile Casa Jondal, gerçekten yaşanılası bir ev. Sizce de öyle değil mi?

Eğer siz de bu eve bakarken benim gibi hayallere dalıp gittiyseniz, rüyaları bırakıp evinizde ne gibi değişiklikler yapabileceğinizi gözden geçirebilirsiniz. Kim bilir, belki sizin eviniz de birkaç sihirli dokunuşla bu Akdeniz evi kadar büyüleyici görünebilir. Ne dersiniz, güzel olamaz mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum