Yatırım yapmaya başla!

İBB Başkanından Taksicileri Kızdıracak Açıklama: UBER Rahatlık Demek

İstanbul Büyükşehir Beleiye Başkanı Mevlüt Uysal taksicilerin keyfini kaçıracak açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…
İBB Başkanından Taksicileri Kızdıracak Açıklama: UBER Rahatlık Demek

Son günlerde Türkiye’de önemli boyutta yaşanan UBER ile taksi şoförleri arasındaki gerilimle ilgili son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’dan açıklamalar geldi. Konuyla ilgili daha önce Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Son olarak ise IBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın yapmış olduğu açıklamalar taksi şoförlerini kızdıracak türden. İstanbul’da düzenlenen ‘2. Su ve Atık Su Sektöründe Yerli Ürün Çalıştayı’nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, UBER-taksici kavgasıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

‘UBER Aslında Rahatlık Demek’

Çalıştayda Uber uygulamasıyla ilgili açıklamalar yapan Başkan Uysal, Uber’in daha rahat bir sistem olduğunu belirtti. Şoför ile müşterinin Uber’de birbirine daha fazla güven duyduğunu ifade eden Başkan Uysal, “Biz o konfordan uzak kalmamalıyız. Ama o konforu yaşarken de yurt dışındaki bir insanın kararıyla taksicimiz ve içindeki müşteri birbiriyle kavga eder hale düşmemeli.” diyerek konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi.

IBB Başkanı açıklamalarının devamında farklı sektörlerden örnek vererek, “Yemek, kartı, iş yerleri adına, çalışanlar adına bir rahatlıksa, yemeği yiyenle yemeği ikram edenle arasındaki o ilişkinin kararını çok uzaklarda birileri vermemeli. O konforum bizim de sağlayabilmemiz lazım.” diyerek son günlerde yaşanan gerilimleri doğru bulmadığını ifade etti.

‘Uber’in Yerlisini Biz Kurduk’

Konuşmasında taksiciler ile Uber şoförleri arasında son günlerde yaşanan olaylara değinen IBB Başkanı Uysal, benzer bir sistemi kendilerinin de kurduğunu ancak taksi şoförlerinin bu platforma ilgi göstermediğini belirtti. Başkan Uysal, iTaksi adı verdikleri hizmetin Uber’den tek farkının buradan kontrol edildiğini belirtti.

Uysal yaptığı açıklamada, “Uber de aynen bir sistem aslında. Taksiye binen de bindiren de yerli ama o sistem sayesinde başkalarının aldığı kararlara uymak durumunda kalıyor. Biz de büyükşehir olarak onun yerlisini yaptık; iTaksi… Aslında sistem olarak aynı sistem, ama birisinde kararı ABD’de New York’ta birileri veriyor, diğerini ülkemizde bu konunun ilgililerinin oluşturduğu bir ekip veriyor. Çok güzel ama bazen bakıyoruz. Yaklaşık 18 bin taksicimiz var dersek 5 bin civarında üyemiz var. Niye taktırmıyorlar? Şoför diyor ki, ‘Başkanım, kamera koyup bizi takip ediyorlar içeride’. İyi baba, bundan başka da çaresi yok yani. Neticede Uber dediğimiz zaman, buna karşı çıkmak, bunu yerli yapmak demek ‘eline sopa alıp sokakta Ubercileri kovalamakla olmuyor. Yerlisini yaparsak bunu çözmüş oluyoruz.” diyerek yaşanan gerilimlerin gereksiz olduğunu ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum