Yatırım yapmaya başla!

Jaguar’ın Eski Tasarım Patronu Kendi Firmasında Ismarlama Araçlar Üretecek!

Jaguar'ın F-Type ve Aston Martin'in bazı modellerini tasarlayan Ian Callum, artık kendi şirketinde özel ısmarlama araç yapımlarıyla hizmet verecek.
Jaguar’ın Eski Tasarım Patronu Kendi Firmasında Ismarlama Araçlar Üretecek!

Jaguar modellerinin son hallerini almasının arkasındaki kişi olan Ian Callum, kendi tasarım şirketini açarak, özel araç imalatlarına başlıyor. 1999 yılında İngiliz markanın tasarım direktörü olarak işe başlayan Callum, 2013 yılında Land Rover ortaklığı sonrasında da görevine devam etti. Görevinden bir süre önce ayrılan tasarımcının kardeşi Moray Callum da Ford Motor Company‘de tasarım başkan yardımcılığını yapıyor.

Callum, öyle seri üretime geçecek otomobil işleri yapmayacak. İnsanların sahip oldukları bir araç modelini en spesifik halinde sunacak. Bunların yanında tasarımcı, kişiselleştirmenin ucunu açık tutarak, benzersiz otomobiller yapma gayesinde.

Callum’un şirket ortakları da önemli isimlerden oluşuyor.

Bu isimler David Fairbairn, Adam Donfrancesco ve Tom Bird. Callum’ın program direktörü David Fairbairn, Jaguar Lightweight E-Type’ın çıkarılmasında sorumlu olan kişiydi. Adam Donfrancesco, Aston Martin ve Jaguar gibi şirketlerin hem yol hem de yarış araçlarının geliştirilmesinde bulunan bir tasarım mühendisidir.

Ian Callum Aston Martin Vanquish, Vantage ve DB9, Jaguar F Type, F-Pace, XJ ve tamamı elektrikli I-Pace’nin şu andaki görünümlerini veren kişidir.

Callum’un hakkında yaptığımız araştırmalarda, bize göre en sağlam işi hiç bir zaman çıkmayan C-X75‘di. Çıksaydı McLaren P1, LaFerrari ve Porshe 918 Spyder gibi süper hibritlere karşı yarışacaktı.

James Bond serisinde Aston Masrtin DB10’a karşı yarıştırılan C-X75, 1.6L motorundan karmaşık bir hibrit düzen kapsamında 900 beygir üretebiliyordu.

Ian Callum, şirketi için açıklamalarda bulundu.

Şirket sahibi, “Alternatif tasarlamak her zaman benim mantramdı, ama her zaman güzel bir alternatif ve tadını çıkaracak bir şey! Günümüzün modern dünyasında, işbirliği yeni fikirlerin katalizörüdür ve bu hem ekibimizde hem de gelecekte ortaklarımızla çalışmak için baktığımız gibi bizim ahlak ve ilham kaynağımızdır.” dedi.

Callum, 18 uzman kadro ile İngiltere Warwick‘te hizmet verecek. En son tasarım ve mühendislik teknolojileriyle donatıldığı söylenen şirket, benzersiz ısmarlama araçlar yapacak. En son F-Type’nin BMW motoruyla geleceğini duyuran Ian Callum, önümüzdeki haftalarda ilk projesinin detaylarını söyleyecek. Tasarımda Callum bir kişinin ellerinden geçen modelleri görünce, ilk araç planının nasıl olacağı büyük bir merak konusu oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum