Yatırım yapmaya başla!

Hyundai Yeni Santa Fe SUV’u için 2 Farklı Motor Tipi Geliştiriyor!

Hyundai, Ioniq'ten sonra elektrikli motor dünyasına Santa Fe SUV ile devam etmek istiyor. İşte detaylar...
Hyundai Yeni Santa Fe SUV’u için 2 Farklı Motor Tipi Geliştiriyor!

Hyundai, başarılı SUV modeli Santa Fe’nin 4. jenerasyonunu göstermişti. Orta boyutlu bir arazi aracına göre insanların ilgisini çekecek özelliklerle sunulan Santa Fe’ye farklı teknolojik motorların geleceği söylendi. 2018 3. nesilinde çıkan tehlikeli direksiyon hatasını atlatan Koreli marka, yeni nesil modeline melez teknolojisine sahip üniteler geliştirecek.

Hyundai günümüzün ünite sistemine Ioniq modeli ile adım atmıştı ve özellikle Toyota’ya karşı neler yapabileceğini anlatmıştı. Bu sefer planlarını daha büyük araçları için yapıyor. İlk Sant Fe ile gelecek hibrit powertrainin, modele özel olabileceği söylendi.

Santa Fe’ye Gelecek Melez Motorlar Kia’dan Alınabilir

Santa Fe'ye Gelecek Melez Motorlar Kia'dan AlınabilirHyundai’ye kalırsa SUV modele özel olarak, biri hibrit diğeri plug-in hibrit elektrikli ünite yapmak istiyor. Ve bunu sonradan Tucson gibi farklı modellerde de kullanabileceğini aktardı. Santa Fe’ye kesinlikle hibrit motor gelecek ancak nereden ve nasıl olacağı sanırız tam olarak belirlenmemiş.

Kimileri Hyundai SUV’un, Kia’nın Optima sedanda kullandığı 2.0L PHEV‘inden faydalanacağını söylüyor. Diğer bir aşamada ise Kia’nın tamamı elektrikli crossoverı Niro‘nun motor parçalarından yararlanabileceği bildirildi. Hyundai’ye kalırsa son teknolojiyle beslenecek bir melez güç aktarma organı geliştirmek istiyor.

Santa Fe İlk Olarak İngiltere’ye Dizel Motorla Gönderildi

Santa Fe İlk Olarak İngiltere'ye Dizel Motorla GönderildiHyundai, SUV modelinin ilk görsellerini paylaştığında, 2.0L benzinli ve 2.2L dizel motorla üretileceğini söylemişti. Geçtiğimiz hafta Santa Fe’nin ilk İngiltere gönderimleri yapılmıştı. Emisyon konusunda oldukça hassas olan İngiltere’ye 2.2L dizel motorun DPF partikül ve katalitik redüksiyona sahip CRDi “R” motoru ile sunuldu. Yeni tip dizel ünite 197 beygir güç ve 324 nm tork sağlıyor.

4×4 versiyonlar, şirketin HRTAC sistemi ile birlikte geliyor. Sport, Comfort ve Eco modlarına göre tekerleklere gönderilecek tork ayarlaması yapılabiliyor.

Konuyu özetleyecek olursak; Hyundai Santa Fe için biri hibrit diğeri plug-in hibrit olmak üzere iki elektrikli motor düşünüyor. Belli olmayan kısım ise; bunu Kia’nın modellerinde kullandığı PHEV’lerinden mi alacağı yoksa kendi mühendislerince hazırlanacak tamamen yeni bir ünite mi olacak! Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum