Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hyundai N Performans Birimine BMW M’den Önemli Bir İsim Katılıyor!

Hyundai son zamanlarda adını N Performans birimiyle duyuruyor ve rakiplerine karşı inanılmaz saldırışlar içerisinde. Yeni motorsportları performans birimi için BMW'nin mühendisi ile anlaşıyor!
Hyundai N Performans Birimine BMW M’den Önemli Bir İsim Katılıyor!

Otomobil üretimlerinde firmalar farkettiyseniz artık ortak platformlar kullanıyorlar. Böylelikle sadece karoser değişimleri yaparak maliyet kısımlarını en aza çekmeye çalışıyorlar. Toyota’nın Proace Van – Verso araç yapımını PSA’ye vermesi gibi görebiliriz. Veya yeni nesil Toureg’in MLB Evo ile Q7 il aynı yuvayı taşıması gibi. Birde bir işi en iyi anlayana devretme konusu var. Bildiğimiz gibi Hyundai, kendi bünyesinde daha sert otomobiller üretmek adına N Performance birimini kurdu. Hız ve güç deneyimi o kadar da olmayan firma için 2015 yılında BMW’den Albert Biermann‘ı çağırarak birimin başına geçmesi istendi.

Biermann, son haliyle gösterilen Genesis G70 dahil olmak üzere departman öncülüğünde kayda değer işler yapmıştı. Şimdi ise kiralama usulüne devam eden Koreli firma, departmanın yeni sahibi olarak Thomas Schemera‘ı çağırdı. Bu kişi 1987 yılından beri BMW’de çalışan bir mühendis. Ve yaptığı işler gerçekten büyük. BMW M ve BMW Individual ekiplerinin Amerika, Almanya ve Çin’de yönetici olarak bulundu.

Hyundai bu girişimini Yüksek Performanslı Motorsport bölümü için yaptı.

Tasarımsal konularda 2006’da Audi’den alınan Peter Schreyer görevine devam edecek.

Almanya’ya güvenen Kore, BMW platform mühendisi Fayez Abdul Rahman’ı Genesis araçlarını geliştirmek için birimin başında bekletiyor.

Genel şekle baktığımızda Hyundai’nin yüksek devir çeviren i30N modelinin yanı sıra daha çok yeni dünyaya tanıttığı Veloster N’den başka farklı modellerin geleceği sinyali verildi.

Benim görüşüm; ateşli hatchback sınıfından sonra belki bir Genesis modeli ile gerçekten üst sınıf otomobillerle yarışabilecek model çıkartabilirler. Bakalım Hyundai tarafında zaman neyi gösterecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum