Yatırım yapmaya başla!

Hyundai’nin Le Fil Rouge Konsepti “8. Nesil Sonata”yı İşaret Ediyor!

Hyundai'nin başarılı orta sınıf lüks aracı Sonata, önceden gösterilen Le Fil Rouge konseptinin söylenmeyen kısmı olarak ele alınıyor.
Hyundai’nin Le Fil Rouge Konsepti “8. Nesil Sonata”yı İşaret Ediyor!

Hyundai’nin orta üst sınıfta yarıştırdığı sedanı Sonata, gösterilen farklı bir konsept üzerinden tanıtılıyor olabilir. Daha geniş hacim üzerine, aileye yönelik sedan dalında 1985 yılında takıma katılan Sonata, şimdilerde agresif bir tarz örneği olarak sunulmaya hazırlanılıyor. Sizlere daha önceden Le Fil Rouge’un genel hatları üzerine bazı görseller göstermiştik. Dijital olarak gösterilen resimler, prototipin uzun zaman sonra çıkacağını işaret ediyordu.

Yeni yüz olarak tanımlayacağımız Le Fil Rouge’un 8. nesil Sonata‘nın olması konuşuluyor. Sonata, 5. neslide dahil olmak üzere markasını gayet güzel temsil etmişti. Sonrasında yavaşlama dönemine girmiş, tarzını “i” serisi olarak göstermişti. Arada yapılan ufak makyajlar olsa da eski isminin verdiği duyguları yansıtamıyordu.

Aslında bazı tasarımcılar sayesinde konseptin, Sonata tabanlı olacağına bakılmış.

Çizimlerde duygusal hareketlerin yoğunluğu dikkat çekiyor. Zarif kıvrımların ve özellikle önden arkaya doğru verilen kalıp çizgisi harika derece ele alınmış.

Bakışlarını bir çok markaya çekmek mümkün olduğu gibi Yeni jenerasyon Santa Fe SUV‘un da aynı kostümle yola çıktığını görmüştük. Izgara yapısının geniş ve slim farlarına uzanışı, çekici duruyor. Ayrıca Led aydınlatmaların kaput üzerine dönüşü de tarz olmuş!

Profil kısmında Le Fil Rouge’u Sonata’ya daha iyi uyarlamışlar.

Geniş çamurlukların dikkat çekici olması bir yana gidiş şekline göre aracı sedan coupe tarzı yapmaya çalışmışlar.

Profil kısmına derinlemesine bakıldığında yan cam formlarının daralarak gittiğini görebiliyoruz. Ayrıca yan kısımda hafif de olsa bir Aston Martin havası var.

8. nesil Sonata’yı iç mekanında fazladan sınıf üstü bir digital ortam bekleniyor.

Tahmin edilen; ahşap ağırlıkla beraber tok bir havaya kavuşturulup, Mercedes modellerinde olduğu gibi orta üst kısmın gösterge paneliyle birleştirilen bilgi – eğlence sistemine sahip olması!

Motor konusundaki düşünceler ise mevcut ünitelerden daha fazla güç alınacağı yönünde.

Alt yapı yürüyen kısımlarında AWD seçeneği ile geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Mevcut 2.0L turbo şarj motorun ürettiği 245 hp’nin aynı ya da artırılmış güçlerde ele alınması konuşuluyor.

Asıl olay ise; 8 ileri otomatik şanzımanla aktarımlarının yapılacağı bir yana çevreci taraftan plug – in hibrit motorun devreye alınacağına inanılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum