Yatırım yapmaya başla!

Hyundai’nin Üretilecek Denilen Santa Cruz Pick-up’ı Hakkında Şirket CEO’su Açıklama Yaptı!

Hyundai'nin uzun süre önce "çıkışına çok az kaldı" dediği pick-up modeli Santa Cruz hakkındaki son gelişmeleri şirket CEO'su söyledi!
Hyundai’nin Üretilecek Denilen Santa Cruz Pick-up’ı Hakkında Şirket CEO’su Açıklama Yaptı!

Uzun zamanlardır konuşulan, sonuçlanmayan ve insanların büyük hevesle beklediği projelerin başında Santa Cruz pick-up geliyor. İmalatı hakkında verilen tarihten neredeyse 4 sene geçmesine rağmen şirketinten halen daha “üretime soktuk” gibi bir açıklama gelmemişti. 4X4 kamyonet alanlarındaki savaşın özellikle Japon ve Alman grupları arasında geçmesi Hyundai’nin saldırı planlarını tetikledi.

Koreli şirketin zaten kamyonet yapmaması bir yönden garip olurdu. Sebebi ise son kasa şekliyle gösterilen Tucson dahil olmak üzere SUV dünyasına kattığı farklı çarpıcı modellere sahip. Tek yapması gereken kasalı bir 4×4 makine!

CEO Brian Smith, Santa Cruz hakkındaki son gelişmelerini Motor Trend‘e aktardı.

2020 Hyundai Santa Cruz Pick-up

Smith, “Biz de bu proje hakkında çok konuşuyoruz ancak ne bu sene ne de gelecek sene için pick-up modelini üretim hatlarına sokamayacağız.” şeklinde açıklama yaptı.

Aslında projenin, eski CEO zamanında durdurulduğu söylendi.

2020 Hyundai Santa Cruz Kamyonet

Hyundai Motors Amerika eski CEO’su Dave Zuchowski, 2016 yılında kamyonet projesinin olma aşamasındayken kovulduğu, gecikmelerinde o yüzden yaşandığına dair bir iddia var.

İkinci bir konu da; Hyundai’nin tüm modellerinin yüz değiştirme operasyonları geçirmiş olması!

2020 Hyundai Santa Cruz Kamyonet Yan Görünüm

Tasarıma bakıldığında eskimiş bir yüz görmek mümkün. Sadece grafiksel yönünü anlamak için Le Fil Rouge Concept‘in yapısını incelememiz yeterli olacaktır.

Santa Cruz’u direkt olarak bir üst kamyonet sınıfında değerlendiriyorlar.

2020 Hyundai Santa Cruz Kamyonet Arka Görünüm

İlk bakışta Toyota’nın Hilux’una karşı çıkışı düşünülsede, daha iri yapılı Tacoma’nın rakibi olcağı söylentiler içerisinde. Amerika için düşündüğü bu model böylelikle GMC ve Chevrolet‘in de karşısında sağlam duvar niteliğinde olacak.

En başta konuşulan 2.0L dizel 190 hp‘lik motorun olacağıydı. Sonradan ise planlar içerisinde dizele yer verilmediği yazıyor. Bakalım 2020’li yıllarda Hyundai tarafında beler yaşanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum