Yatırım yapmaya başla!

Hyundai Modelleri Kaza Sırasında Oluşan Fiziksel Yaralanmaları Otomatik Uyaracak!

Kaza sonrası teknolojilerde isim yapmış İsrailli MDGo şirketi ile Hyundai ortaklığını ilan etti.
Hyundai Modelleri Kaza Sırasında Oluşan Fiziksel Yaralanmaları Otomatik Uyaracak!

Kafa karıştırıcı ve hayret verici bir güvenlik özelliğini daha sizlerle paylaşıyoruz. Yükselen teknolojiyle birlikte insanların araç kazalarında daha iyi korunması ile birlikte ölüm oranlarını en aşağıya çekmek adına otomotiv ummalı bir çalışma yürütüyor. Her türlü araç sınıfına sahip Hyundai de karışık bir algoritması olan bir kaza sonrası özelliğini açıkladı.

Hatırlarsanız kaza sonrası uyarıcı sistemini Volvo‘da geliştiriyordu ve gelen darbelere karşı sistem ana merkeze uyarı veriyordu. Koreli şirket darbe bildirimi sistemini bu sefer insan vücuduna uyarladı.

Hyundai bu işe kollarını, İsrailli şirket MDGo ile sıvayacak.

Hyundai araçlarına özelliğin entegrasyonu için MDGo yardım edecek. Düşünülen uygulama, sürücü ve yolculara gerçek zamanlı yaşam akışını ölçecek ve anında birimlere haber gönderecek. Kulağa hoş gelen yaralanma uyarı sistemi nasıl çalışıyor?

MDGo, “sürücü güvenliği için optimize edilmiş olağanüstü bir AI analiz teknolojisine sahibiz.” dedi. Hyundai’nin başkan yardımcısı ve yenilikçilik başkanı Youngcho Chi. “Bu teknoloji sayesinde, araçların acil sağlık hizmetlerinde kısa vadede önemli bir gelişme bekliyoruz; uzun vadeli hedefimiz ise gerçek zamanlı fiziksel izlemeyi mümkün kılan yeni teknolojiyi kullanarak yolcu güvenliği araç güvenliği deneyiminde yenilikler sağlamak” dedi.

Algılamalarda ve birçok elektronik sistemde kullanılan sensörler yine iş başında. Aslında MDGo sistemine sürekli farklı senaryolar öğretiliyor. Kokpite yerleştirilen sensör grubu, kazanın şiddetine göre insanların hangi bölgeden nasıl hasar aldığını analiz ediyor.

Tam bir açıklaması yapılmasa da bizim anladığımız; Hyundai modellerinin ön bölüm sensörleri kaza sırasında hesapladığı direnci ve aracın zararına göre iç sensörlere sinyal gönderiyor. Orada hesaplamalar yapılıp kayıtlar tutulduktan sonra polis, acil yardım ekiplerine S.O.S geçiliyor.

Sadece dış darbe ile kaza büyüklüğü ölçülmeyecek. MDGo & Hyundai ortaklığındaki bu özel güvenlik sistemi insanların kalp atış, kan basıncı ve çeşitli sinir fonksiyonlarını izleyebilecek. İşin temel noktasına bakarsak acil müdahale ekipleri yola çıktıklarında bir nevi ne ile karşılaşacaklarını bilecekler. Ve tedaviye nereden ve nasıl başlayacaklarının hazırlığı da yapılmış olacak. Hyundai ve MDGo arasındaki bu güvenlik teknolojileri ortaklığı insan sağlığı için iyi bir seçenek olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum