Yatırım yapmaya başla!

Hyundai Cenevre Fuarı’na Katılamazken Kia Show Yapacak!

Koreli grup Hyundai ve Kia, Cenevre fuarı hakkında açıklamalarda bulundu!
Hyundai Cenevre Fuarı’na Katılamazken Kia Show Yapacak!

2019 Cenevre Otomobil Fuarı‘na yaklaşılırken, şirketlerin de akibetleri belli olmaya başladı. Otomobil firmaları bazı zamanlarda fuarlara katılamayacaklarını söyleyebilirler. Nedenler arasında çalışmaların yetiştirilememesi ve mali durumlar olabiliyor. Örnek verecek olursak, 2018 Paris Otomobil Fuarı’na Fiat – Alfa Romeo – Jeep katılmamıştı.

FCA, o zamanlarda Ferrari ve Maserati‘yi gönderirken diğer alt markalar gösterecek modellerini yetiştirememişler. Dünyanın en büyük araç şirketleri arasında yer alan Hyundai & Kia grubu, yaklaşan fuar için hangi yolu izleyeceklerini söylediler.

Hyundai de kötü satışları öne sürdü.

Carscoops‘a konuşan PR Hyundai İngiltere Başkanı Natasha Waddington, ilkbahar gösterimini atlayarak kendilerini sonbahardaki 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’na hazırladıklarını söyledi. Cenevre’ye “hayır” diyen sadece Hyundai değil.

Aldığımız bilgilere göre Volvo, Ford ve Jaguar-Land Rover grubu da katılmama kararı almışlar. Bu şirketler, küresel anlamda yaşanan kriz nedeni ile araç satışlarının düşük olduğunu gerekçe göstermişler. JLR’de Çin ve Brexit olaylarının patlak vermesinden dolayı tesisinde üretim durdurmaya gitmişti.

Kia, grubu temsilen en yeni modelini gösterecek.

Hyundai’nin kardeş firması Kia, farklı bir strateji benimsemiş. İsviçre toplantısı için İngiltere Kurumsal İletişim Direktörü Stephen Kitson, 5 Mart’ta ziyaretçileri çok güzel karşılayacaklarını bildirmiş. Kia, büyük ihtimalle Ceed tabanlı, crossover – wagon yapılı XCeed ile perde arkasından çıkacağı tahmin ediliyor.

Bu araç çıktığı zaman Ford’un Avrupa pazarına çıkardığı Focus Active ve VW Golf Alltrack’e güçlü bir alternatif olacak. Kia’nın bunun haricinde bir konsept getirecek mi bilinmiyor. Yaklaşık 1 ay süre var ve Şubat ayı ortalarına doğru gelecek şirket ürünleri yavaş yavaş gösterilmeye başlayacaktır. Gelişmeler şimdilik bu kadar. Cenevre Fuarı ile ilgili farklı haberler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum