Yatırım yapmaya başla!

Hyundai Ioniq HyperEconiq SEMA’yı Gösterdi!

Hyundai'nin ses getiren hibriti Ioniq, SEMA ve Bisimoto mühendislik tarafından çok yönlü modifiye edilerek HyperEconiq'e dönüştürüldü. İşte detaylar...
Hyundai Ioniq HyperEconiq SEMA’yı Gösterdi!

Arabalar üzerinde çok yönlü çalışmalarıyla tanıdığımız SEMA, Bisimoto mühendisliğinin işe el atmasıyla ekonomik bir hiper arabaya dönüştürüldü. Yani düşünce bu yönde! Daha çok motorun performans değerleri ve en önemlisi yakıt tüketim değeri konusunda yoğunlaşan SEMA, Hyunda’nin hibrit temelleri üzerine kurduğu Ioniq için farklı projeler geliştirildi. İlk başta bakıldığında farklı bir modelin doğuşu gibi dursa da bildiğimiz teknik veriler açısından göz doldurucu araba Ioniq’i gördük! Şu anda SEMA ve Bisimoto’nun karmaşık gözüken ancak görsel olarak harika çalışmaların yapıldığı arabasını görmekteyiz.

Yani bir koldan aracın gövde yapısı hiper tipe çevrilirken, bir taraftan da motor kısmına yapılan müdahalelerle tüketim ve performans değerleri işleme tabi tutulmuş. Yalnız, HyperEconiq SEMA’nın yayınlanan bir adet resmi olduğu için sizlere yeni aracın gelişimini standart  Ioniq üzerinden anlatacağız.

En başta dış yapısının değişiminden başlayarak, sonrasında elektronik aksamların verimli sonuçlarından bahsedeceğiz.

Modifiyenin usta ismi SEMA, ön lip parçalardan başlayarak aracın üstünde yoğun karbon fiber kullandığını görüyoruz.

Gövdesinin daha alçak konumlandırılması için süspansiyon değişimi gerçekleştirilmiş.

Karbondan yapılan parça grubuna 19″ jantlarda dahil edilmiş.

Değişimin diğer tarafında egzoz, alüminyum fren kaliperleri ve motor bujileri NGK ile değiştirilmiş.

İşte bu anlattıklarımızın hepsi hibrit Ioniq’in, yakıt sarfiyatını olabilecek en az değerlere çekebilmek adına yapılmış.

Daha net bir şekilde görmesekte, söylenenlere göre iç kısımda da değişimler yapılarak Recaro spor koltuklar koyulmuş.

Normal olarak baktığımızda aracın ağırlık düşürmek çabaları yakıt ile birlikte performansına da yansıtılmış oluyor. SEMA’nın Kanadalı firma Bisimoto projesinin sonucunda yakıtın 2.94L 100 km’deki sarfiyat değeri olarak açıkladılar.

Gerçeği söylemek gerekirse dışa yapılan modifikasyon daha çok ilgimi çekti. Arka çamurluk üstüne yapılan etek dışında! HyperEconiq Ioniq’in şu an için çıkışı ile ilgili bir bilgiye sahip değiliz. Detayları bilgiler çıktıkça sizlerle paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum