Yatırım yapmaya başla!

Hyundai i30’un En Hızlı Versiyonu N’in İlk Yol Testi Görüntülendi!Hyundai‘nin son zamanlarda çıkarmış olduğu otomobil modelleri bizleri hayrete düşürmeye yetiyor. Koreli firmanın inşaat şirketi olarak kurulup, dünyanın en büyük kompleks üretim tesisini kuracak kadar yükselmesi bence tesadüf değildir. Hyundai Motor Company‘in bana göre kendini en çok son 10 yıl içerisinde sevdirmiştir. Bu çıkışının en büyük nedenlerinden birisi, bünyesine katmış olduğu ve bir süre Kia Motors ile tasarımlarını sürdürmüş olduğu grafik ekibi etkili olmuştur. Hyundai’nin sizler için incelemesini yaptığımız 2017 Yeni i30‘un donanımsal ve teknoloji yönünden bir önceki nesline göre daha da üstüne katılmış şeklini görmüştük. Hyundai, orta sınıfta ikinci atağını i30’un güç versiyonunu olan “N” modelini tekrar yenileyerek karşımıza çıkartıyor.

Videomuzda i30 N‘in ilk olarak yapılmış yol testini seyrettiniz. Görsel resim konsept modeline ait olsa da, dış yapısı hafif kendini belli ediyor. Bahsettiğimiz gibi i30 N, i30 Serilerinin en güçlüsü olacak şekilde yapılmıştır. Fark ettiyseniz üreticiler, artık orta sınıf araçlarını GTI ve RS‘lere dönüştürerek, insanların zevk alacağı noktaları genişletiyorlar. Bunun en büyük örneklerinden bir tanesi de, Ford’un mavi hız canavarı Focus RS‘dir. Kaputun altındaki hacimlerin ortalama 1.6L olarak düşünürsek, bu hacimlerden üretilen güçler de 250 ile 350 hp arasında kabul edebiliriz. Yani hangi arabanın neler yapacağı gerçekten belirsiz oldu!

Hyundai’nin i30 N için aklındaki güç rakamı, yaklaşık 290 hp civarlarında. i30 bu güçle neler yapabilir? i30 N, bu güçlere sahip olduğu sürece Honda, Ford ve Subaru‘nun en dişli rakibi olacaktır. Teknik bilgiler hakkında pek bi sıkı davransalarda, kaynaklarımız bize i30’un yaklaşık olarak 5.5 saniyede 100 km/h hızlanmasını tamamlayacağını söylüyor. Bence bu şekilde olursa rakamlar kulağa hoş geliyor. Hyundai madem rakip oluyoruz dedi, i30 N Serilerini AWD 4 çeker sistemli üretmiş. Şimdi durumlar şu şekilde oldu; Hyundai son yılın en güçlü atağını yaparak i30’u hem hız hemde rakiplerinin korkulu rüyası olacak şekilde imal etmiş oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum