Paylaşım

Hyundai i30N İlk Sınavında Golf GTI’yı Terletiyor!


 

Hyundai'nin BMW M Departmanı ile hazırladığı i30 Serilerinin en güçlüsü N, kompakt sınıfın hız araçları temsilcisi Golf GTI'a meydan okuyor. Heyecanlı bir drag yarışını izlemeye hazır olun!

Birisi segmente en iddialı şekilde girme çabasında bir diğeri bu sınıfı ortaya çıkartan araba! İkisi de 200 beygirin üstünde güçler sunuyor. Kore tarafı kaputuna koyulan yeni yüksek hp ile adını bir yerlere kazımak istiyor. İşin aslına bakarsak bu hiçte kolay değil. Kağıt üzerinde teknik verilere bakıldığında rakamlar epeyce iş görür. VW Golf, insanların kompakt normal boyutlu araçlarda biraz daha hızlı ve çevik gidebilmeleri için GTI‘ı sunmuştu. Ve firmalar bunun mantık kısmını kafalarında kurup bir anda ortalığı Golf GTI’ın rakipleriyle doldurdular.

Almanlaşan i30, N ile 250 ve 275 beygirlere varan güçlerin sahibi oldu. Hatırlarsanız bu birim üzerine Hyundai, BMW’nin M departmanından kişilerle anlaşmıştı. İşin en tecrübeli kısmından yararlanmak isteyen Koreli üretici, gerçekten de doğru mantıkla yol almış. Videonun ilk başlarında GTI’ın normal olarak üstün durduğunu ve yarışın galibi olarak gördünüz.

Hyundai Arenaya Sanıldığından Daha Agresif Motorla Gelmiş!

Hyundai Arenaya Sanıldığından Daha Agresif Motorla Gelmiş

Yalnız Alman temsilcinin güç oranların i30N’e göre düşük olduğunu hatırlatalım. Yani sırasıyla 230 – 245 hp, 6.4 – 6.2 km/h zaman ve güce sahip. Dersine iyi çalışan Hyundai, BMW’nin de alt yapı yardımlarıyla üniteden alınacak verilerin sayısal değerleri gerçekten iyi. Sizlere videoyu izlemeden önce bir tüyo verelim ve araçlarından birinin diğerine neredeyse üç araba boyu fark attığını söyleyelim. Yeni güçlerle sahalara çıkan i30N vs sınıf lideri Golf GTI!!!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın