Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hyundai Elantra’sı ile 1.6 Milyon KM’yi Deviren Kadına Özel Hediye!

Hyundai Elantra sahibi internete koyduğu bir video ile herkesin dikkatini çekmeyi başarmış.
Hyundai Elantra’sı ile 1.6 Milyon KM’yi Deviren Kadına Özel Hediye!
HABER GİRİŞ

Hepimiz sahip olduğumuz otomobillerin mutlaka bir tek nokta da olsa o kısmına hayranızdır. Bunun üzerine yüzlerce kriter yazılabilir. Toyota Corolla’nın kusursuz bir motoru olduğunu düşünenlere karşı aynı model , konforunun tüm markalardan daha iyi olduğunu düşündürebilir. Veya gözümüzde basit gördüğümüz bir aracın sonradan birileri sayesinde bambaşka olduğunu da fark edebiliriz!

Şimdiki hikayemiz 2013 model Hyundai Elantra ile sahibi olan Farrah Haines arasında geçiyor. Koreli firmanın c segment aracı çok uzun mesafeleri geride bırakarak, özel bir muamele ile karşılaşmış.

Elantra sahibinin mesleği teslimat sürücüsü olarak geçiyor.

Mesleğinde ne gibi şeyleri teslim ettiğini anlamadık. Muhtemelen kurye tarzında küçük ölçekli evrak, malzeme vb. ulaştırılması gerekenleri hızlıca sahiplerine götürüyor. Bu, Farrah’ın mesleği olmuş.

Neredeyse aracını stop etmeyen kadın sürücü yıllık 200.000 mil yani 321.868 km yol katetmiş. Buda aylık 26.750 km demek. Hyundai’nin bakım aralıklarını 15 bin km olarak düşünürsek de neredeyse ayda 2 kere yağ, filtre değişimi yapmak zorunda kalmış!

GCM Yatırım Banner
Kötü otomobil yoktur! Kötü bakımlı otomobil vardır…

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Yukarıda yazdığımız söz , konumuz otomobiline uyuyor. Çünkü şu anda aracın gösterge panelinde 999.999 rakamı yazıyor. 1 milyon mili deviren Farrah Haines, ne yazık ki rakamların değiştiğini göremiyor.

Elantra sahibi 1.6 milyon km‘yi geride bırakılmasının ardından bunu videoya çekip internet ortamına koymuş. Paylaşılan bu video da Hyundai’nin dikkatini çekmiş.

Koreli şirket Farrah’la özel bir davet için iletişime geçmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Sedanlarda alışık olmadığımız ön koruma demirli Elantra artık Hyundai’nin “1 Million Mile Club” üyesi olarak hayatına devam edecek. Şaşırtıcı gelişmenin altın plaka çerçevesi yanı sıra 1 milyon mil rakamını göstermeyen gösterge paneli de özel olarak değiştirilmiş.

Bu haberle Hyundai Elantra sahipleri araçlarıyla biraz daha gurur duyacak ve en azından 1.6 milyon km’ye kadar sadece bakımlarla gidilebileceğini anlamışlardır.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
695 Bin Kilometredeki Skoda Octavia’nın Bir Depo ile Ne Kadar Gittiği Test Edildi!

Araç sahibine bundan sonra aracıyla ilgili ne düşündüğü sorulduğunda “1 milyon mil daha gideceğim” cevabı alınmış.

5 yıl da yapılan bu muazzam kilometre, Haines’in “araç kullanmaya bayılırım, trafikte olmak beni rahatlatıyor” diyenden daha fazla araç üstünden inmediğini söyleyebiliriz. Bu konu hakkında sizin duygu ve düşünceleriniz nelerdir?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.