Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hyundai Yakın Gelecekteki EV Araç Yüzlerini 45 Concept Üzerinden Gösterdi!

Hyundai, Almanya'ya getireceğini söylediği 45 EV Concept'i tüm detaylarıyla tanıttı!
Hyundai Yakın Gelecekteki EV Araç Yüzlerini 45 Concept Üzerinden Gösterdi!
Yorum

Hyundai’nin Frankfurt Otomobil Fuarı’na nasıl bir araçla geleceğini önceden sizlerle paylaşmıştık. İlk arka bölümünden bir görselle haberi verilen 45 EV aracının 1974 Pony Coupe Concept‘ten ilham alındığı söylenmişti. Elektrikli araç akımının liderleri arasına yükselen grup, Toyota’nın en büyük rakipleri arasında işlerini yürütmekte.

45 EV’yi, üretime giren değil de üretime girecek modellerin yüzü olacağını düşünebiliriz. Konseptin fuara getirilmesindeki amaç, Koreli firmanın otonom ve elektrikli araçlara dikkat çekmesi.

45 EV Concept, küt yapısıyla çekici duruyor.

Pony Coupe’nin 45. yılına adanan konsept aracın sadelikten gelen bakışları, etkileyici bir hal alıyor. 45 EV bir aracın tamamen elektrikli, otonom ve üst düzey teknoloji ile dolu olacağını söylüyor.

Işıklı kaput logosuyla süslenen 45 EV, dijital bir ekran olarak düşündüğü aydınlatma kısmında, uçuk far yapısını vermiş. Sonraki Hyundai modellerinin tarzını belirleyecek modelin 45 derecelik parça açılarını sanırız yakın zamanda çıkacak modellere yerleştirilirken izleyeceğiz.

Otomotivin imalatta son derece önem verdiği hafiflik, 45 EV ile güzel bir noktaya getirilmiş.

Benimsenen tasarımı Korelinin bazı modellerinde düşündüğümüzde ortaya bakılası ürünler çıkıyor. 1920’li yılların uçaklarından esinlenerek yapılmış monokok tarzı gövde ile aerodinamik ve hafif tasarım, ilk hissedilenlerden olacak.

Genel olarak 45 EV’nin kupası sade bir çizgi üzerinde, minimalist anlayış çerçevesinde çizilmiş. Aynı zamanda, Hyundai’nin “Sensuous Sportiness” tasarım dilinin gelişimini de içeriyor.

“Kinetik Küp Lamba” tasarımlı arka stop farlar, ön far grubuyla aynı yapıda.

Gelecekteki bir otomobilden neler bekleniyorsa veya nasıl olacaksa 45 EV ile gösterilmeye çalışılmış.

Profil yapısında önemli bir genişlik ile beraber kapı tasarımları ters menteşeli şekilde ele alınmış. Kapılardaki klasik aynalar yerine dijital kameralar yerleştirilmiş.

Modelin iç mekanı her tür yolcu için dönüşebilir bir teknolojik yapıda.

Hyundai 45 EV’nin içini, “çeşitli yolcu yaşam tarzı taleplerini karşılayacak şekilde dönüştürmeyi başarabilen benzersiz bir yaşam alanı” olarak tanımlıyor. Bu otomobil ileri seviye otonomu benimseyeceğinden iç mekanda yatırım, malzeme türüne yapılmış.

Kabinin büyük çoğunluğunda ahşap kullanılmış. Kumaş ve deri kombinasyonu, ortamı arabadan ziyade lüks bir toplantı salonu gibi göstermiş. Hem rahat hem de sıcak gözüken ortamın koltukları arka kısımda şezlong olarak düşünülmüş.

Ön koltuklarda oturanlar, merkezi bir dokunmatik ekran görecekler. Gösterge paneli de bu bütün olan oval pencerinin içerisine yerleştirilmiş.

Bu kadar yüksek depolama alanı ve ferah kokpitin yapılabilmesinin nedeni, güç aktarma sistemi ve akülerin yolcu bölümün dışına, aracın tabanına düzenli şekilde yerleştirilmesinden geliyor. Soru işareti kalan kısım ise motorların nasıl bir güçte olduğu ve pillerin kapasitesi!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu