Yatırım yapmaya başla!

Hyundai 2018 Santa Fe’de Çıkan Büyük Hata için Geri Gelin Çağrısı Yaptı!

Hyundai, yaptığı büyük hatadan dolayı Santa Fe SUV modellerini acil şekilde servislere gelmelerini söyledi. İşte haberin detayları...
Hyundai 2018 Santa Fe’de Çıkan Büyük Hata için Geri Gelin Çağrısı Yaptı!

Hyundai yaptığı bir açıklamada 2018 model yılı olarak yollara çıkartılan ve gündemde yeni yapısıyla anılan Santa Fe SUV‘ların acilen toplatılması gerektiği kararını açıkladı. Kore ve Gürcistan fabrika bantlarından çıkan 4×4 modellerin direksiyonlarında çıkan büyük hata neticesinde gerekli geri çağırma işlemlerine başladı. Hata aslında göründüğü kadar basit değil. Çünkü raporda “sürüş sırasında olası direksiyon çıkması/kopması” yazıyor.

Tehlike düzeyi gerçekten yüksek. Takata hava yastıklarının hatalı çıkarak binlerce arabanın geri toplatmasından bence daha önemli bir konu var şu an.

Üretici bu hatanın kendisinde değil tedarikçisinde olduğunu iddia ediyor.

Çünkü tedarikçiye atılan suçun aslında belli bir nedeni var. O da 2018 model Santa Fe’lerde bulunan direksiyon tertibatının başka hiç bir modelde olmadığı. Yani geri kalan modeller ve Genesis gibi alt markaların farklı yapıda direksiyon sistemi kullanıldığının altını çiziyorlar.

Etkilenen araç sayısı fazla ve gönderilen tüm ülkelerden tespitler istenmiş.

Yapılan rakamsal açıklamalara göre toplamda 43.491 adet Santa Fe’nin düzeltilmesi için çağrı yapıldı. Kapsam dahilinde Sport Serisi de toplatılmadan etkilenecek.

Şu anda direksiyondan kaynaklı ölüm yaşanmadığı söylendi. Sadece söylenen; bir sürücünün araç hareketsizken hamle yapmasıyla simidin çıkarak düşmesi raporlarda var. Bu da zaten olayın başlangıcı oluyor.

Servislere gelecek araçların teknisyenler tarafından incelenerek, gerekirse değiştirmeleri yapılacak. Hyundai firmasının bu konu üzerine tüm müşterilerinden özür açıklaması da oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum