Yatırım yapmaya başla!

Hyundai’nin En Büyük Yapı Taşı Palisade SUV’un İlk Resmi Görseli!

Hyundai'nin en büyük aracı Palisade'nin ilk resmi görselleri gelmeye başladı. İşte detaylar...
Hyundai’nin En Büyük Yapı Taşı Palisade SUV’un İlk Resmi Görseli!

2018 yılını şirketlerin amiral SUV senesi olarak ilan edebiliriz. En yakın örneğine BMW’nin en büyük böbrek ızgaraya sahip 4×4’ü X7′yi verebiliriz. Hyundai’nin geçenlerde yayınladığı görsellerle, Palisade SUV‘a yaklaşıldığının sinyalleri verilmişti. 3. sıra koltuğa sahip araç, markanın en büyük aracı konumunda olacak. Genel hatlarının nasıl olacağını dijital ve bazı korsan resimlerden öğrenmiştik. Yani Paratic okuyucuları aracın son çıkış yapısına dair en yeni görsellere şaşırmayacak.

Hyundai, geniş bir vizyonu olan şirkettir. Ataklarını Kia ile gerçekleştirip, sınıflardaki genişlemesini tüm hızıyla sürdürmektedir. Markalar, K900’ü sedan sınıfının amirali yaptığı sıralarda, Palisade’de en vahşi duruşuyla insanlara kendini göstermeye başlamıştı. Bakalım HDC-2 Grandmaster Concept’in izinden ne kadar gidilmiş.

Yapının büyüklüğü bizleri Hyundai’nin işinde ne kadar ciddi davrandığını gösteriyor.

En başta Koreli şirket tasarım dilini ve yerleşimlerini sevdiğimizi söyleyebiliriz. Palisade, hidrojen yakıtıyla çalışan Nexo tarzında olmuş. Konsept ile resmi görsel, %98 oranında benziyor.

Ön açıdan baktığımızda; kavisli ve aracın aslında asıl ruhunu veren ızgara, tampon far grubu yine harika duruyor. İlk bakışta yenilenen şekliyle gelen Santa Fe‘den izler taşıyor. Hatta Parisade’nin takım arkadaşından türetildiği söylenebilir.

Profil için de Santa Fe yorumu yapmak mümkün. Sadece jant ölçülerinde bir değişim olabilir. C sütundan sonrasında 3. sıra koltukların geldiği alanlarda değişim var.

Kafamızda en arkaya koyulan koltuklardan sonra 7 kişilik bir oturma pozisyonu düşünüyorsanız, Palisade’nin 8 kişiyi taşıyabileceğini söyleyelim.

Palisade platformunu Kia Telluride ile paylaşacak

Kia’da kendi markası içerisinde geniş SUV oluşumu sonrasında Telluride’yi bizlerle buluşturmuştu. Kia ile alanlarını ortak kullanan Hyundai, Palisade’yi Telluride ile aynı kısımda üretecek.

2020 Palisade‘nin ABD’de ilk olarak satışının yapılmasını bekliyoruz. Motor konusunda düşünülen ise Kia’da geliştirilen ve Sorento’da kullanılan 3.3L V6‘nın Palisade için de düşünüleceği. Öte yandan 8 kişilik SUV’un elektrikle de tanıştırılabileceği haberler arasında.

Hyundai’nin Santa Fe ile şekillendirilen ve ondan daha hacimli olan Palisade için gelen son bilgiler bunlar. İlerleyen gündelerde daha detaylı fotoğrafların geleceğini düşünüyoruz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum