Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hut 8, Nvidia’dan 30 Milyon Dolar Değerinde GPU Alımı Yaptı

Madencilik şirketi Hut 8, kapasiteyi artırmak adına yeni GPU’lar aldı.
Hut 8, Nvidia’dan 30 Milyon Dolar Değerinde GPU Alımı Yaptı

Nvidia bu yılın ilk günlerinde kripto para madenciliğine özel GPU’lar piyasaya sürdü. Şirket madencilerden gelen yoğun talep nedeniyle oyuncu tarafında yoğun şikayetler almıştı. Bu tepkiler sonrası Nvidia, madencilere özel GPU’lar geliştirdi. Madencilik şirketi kısa süre önce 2020 yılında gelirlerini yüzde 87 oranında artırdığını açıkladı. 

Hut 8 Bitcoin’in yanı sıra diğer kripto para birimleri için madenciliğe genişlemesine yardımcı olmak için Nvidia’nın 30 milyon dolarlık yeni kripto madenciliğine özgü grafik işleme birimlerini satın aldı.

Şirketin 4. çeyrek kazanç açıklamasında Nvidia CEO’su Colette Kress, yeni ürünün ilk çeyrekte toplam CMP satışlarından yaklaşık 50 milyon dolar gelir beklediğini söyledi. Bu gelirin yüzde 60’ı ise Hut 8 tarafından karşılanacak.

Hut8 CEO’au Jamie Leverton yaptığı açıklamada, makinelerin Hut 8’in çeşitlendirilmiş gelir akış planları için yeni fırsatlar yarattığını söyledi. Yeni CMP’ler, firmanın alternatif blok zincirlerini çıkarmak için kullanacağı madencilik kapasitesine yaklaşık 1.600 GH güç ekleyecek.

Hut 8, CMP’lerin bu yaz tam olarak teslim edilmesini ve konuşlandırılmasını bekliyor. Toronto merkezli şirketin hisseleri, bugüne kadar %130 artışla 7 doların seviyelerine kadar yükseldi. Bitcoin ise aynı dönemde %77 yükseliş kaydetti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum