Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kripto Madencilik Şirketi Hut 8, 2020 Yılında Gelirini Yüzde 87 Artırdı

Şirket geçtiğimiz yıl içerisinde 2.798 Bitcoin kazdığını açıkladı.
Kripto Madencilik Şirketi Hut 8, 2020 Yılında Gelirini Yüzde 87 Artırdı

Kripto para madencilik şirketi olan Kanada borsasına kayıtlı Hut 8, 2020 yılı mali sonuçlarını açıkladı. Şirketin toplam geliri neredeyse yarıya inmesine rağmen net gelirinde yüzde 87’lik bir artış kaydedildi. Madencilik firması 2020’de toplam 40,7 milyon dolar gelir elde etti. Bunun 39 milyon doları ise Bitcoin madenciliğinden sağlandı.

Geri kalan gelirin ise barındırma hizmetlerinden elde edildiği belirtildi. Hut8 geçen yıl 8.618 Bitcoin’e kıyasla geçen yıl 2.798 Bitcoin çıkarmış olsa da, dijital para biriminin daha yüksek fiyatı şirkete fayda sağladı.

Hut 8 Yatırımlara Ağırlık Verdi

Hut 8 Yatırımlara Ağırlık Verdi

Bitcoin madencilerini olumsuz etkileyen faktörlerin başında COVID-19 pandemisi ve Bitcoin üretiminde sürekli azalan yarılanma süresi geliyor. Ayrıca geçtiğimiz yılın mart ayında Bitcoin’de yaşanan sert fiyat düşüşleri de gelirin daha düşük olmasına neden oldu. Şirketin vergi öncesi geliri, bir önceki yıl açıklanan 2.1 milyon dolardan 4 milyon dolara çıktı.

Madencilik şirketinin gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kazancı 77,2 milyon dolar olarak kaldı. Buna ek olarak yüksek gelir, şirketin 3.4 milyon dolarlık yüzde 45 azaltılmış gideri tarafından desteklendi. Madencilik şirketinin saha işletme maliyeti de 45,4 milyon dolardan 39,7 milyon dolara düştü.

Kanadalı şirket bu süre içerisinde madencilik altyapısını genişletmeye devam etti. Temmuz ayında kurulacak olan ve 475 PH/s hash oranı üreten bir altyapı yatırımı gerçekleştirildi. 2021’in ikinci çeyreğinin sonuna kadar 1,3 EH/sn üretimi hedefleniyor.

Hut 8 CEO’su Jaime Leverton, “Şirketimizin ve madencilik faaliyetlerimizin küresel gücü, endüstrideki bitcoin madencileri için zor bir yıla rağmen büyüdü. Dünyadaki halka açık herhangi bir şirketin bilançosunda en yüksek miktarda kendi kendine çıkarılan Bitcoin’i tutmayı başardık.” açıklamasında bulundu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum