Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hürriyet İzmir Şubesini Kapattı, 62 Kişiyi İşten Çıkardı

Hürriyet Gazetesi, dün aldığı karar sonrası İzmir’deki matbaasını bir daha faaliyete başlatılmamak üzere kapatacağını açıkladı. Karar KAP’a bildirildi.
Hürriyet İzmir Şubesini Kapattı, 62 Kişiyi İşten Çıkardı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. dün gece Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, İzmir’deki faaliyetlerine dair aldığı kararı duyurdu. Türkiye’nin en önemli ve köklü gazetelerinden olan Hürriyet, 15.12.2022 tarihi itibarıyla İzmir DPC Şubesi’nin basım faaliyetlerinin sona erdirilmesine karar verdi.

Söz konusu kararın şirketin uzun vadeli iş planları çerçevesinde, diğer basım tesislerinde yeterli kapasitenin olması ve fason basım imkanlarının da değerlendirilecek olması gibi sebeplerle alındığı belirtildi.

KAP’ta yer alan açıklamada alınan bu kararın şirketin toplam satışları üzerinde herhangi bir etkisi olmayacağı söylendi.

10 Milyon Liradan Fazla Tazminat Ödenecek

İş akitleri feshedilen ve feshedilecek olan toplam çalışan sayısının 62 olduğu açıklanırken, bunlara ödenecek olan kıdem ve ihbar tazminatı toplamının 10.175.536,37 TL olduğu belirtildi.

14.12.2022 tarihinde alınan kararın öncesinde şirket yönetiminin söz konusu tesiste basım faaliyetini durdurmadan önce herhangi bir basım ve satış kaybı yaşanması ihtimaline karşı önlemlerini planladığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Kapanmanın kısmen olmadığı ve tesisin yeniden faaliyete başlamayacağı açıklandı. Kamuoyuna ve yatırımcılara sunulan açıklamada “Diğer basım tesislerimizde yeterli kapasite ve verimlilikle basım faaliyeti yapılabileceğinden ve fason basım imkanları da değerlendirileceğinden dolayı işletmenin süreklilik varsayımında önemli bir etki oluşturmayacağı değerlendirilmektedir.” ifadesine yer verildi.

Hürriyet, 1 Mayıs 1948 yılından bu yana günlük yayımlanan bir gazete. Sedat Simavi tarafından kurulan gazete Demirören Holding bünyesinde yer alırken, genel yayın yönetmenliğini 2019 yılından bu yana Ahmet Hakan yürütüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.