Yatırım yapmaya başla!

Hurda Araç Teşviki Yürürlüğe Girdi!!!

Uzun süredir beklenen araç hurda indirimi bugün yürürlüğe sokuldu. İşte detaylar...
Hurda Araç Teşviki Yürürlüğe Girdi!!!

Eski model araçları trafikten çekmek maksatlı yapılan “hurda araç teşviki” bugün itibariyle başlıyor. Resmi Gazete’de yayımlanan uygulama, bu sefer farklı alanları da kapsayacak. Yeni hurda araç düzenlemesi hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal gerekli detayları verdi. 10 bin TL üst sınır olarak belirlenen teşvikte, araçların vergilendirmesinde yapılan yönteme başvurulacak.

En başta yeni hurda teşvikinde, otomobil segmentiyle sınırlandırılmayacağını söylemek isteriz. Yani kamyonet, kamyon, panel van, arazi taşıtı ve otobüslerde hurda indiriminden yararlandırılacak.

16 Yaş ve Üstü Araçlar Hurda Teşvikinden Yararlanacak

16 ve Üstü Yaşındaki Araçlar Hurda Teşviğinden YararlanacakKonu hakkında açıklama yapan Naci Ağbal, “Yeni alınacak otomobil ve arazi taşıtlarının vergisiz ücreti 46 bin lirayı aşmayanlar için 10 bin TL, vergisiz hali 46 bin ile 80 bin TL arasında olanlar için 8 bin TL, vergisiz fiyatı 80 bin TL’nin üzerinde olanlar içinse 3 bin TL ÖTV indirimi olacak. Bu tutarları yerli üretimin rekabetçiliğini destekleyecek şekilde belirledik. Otomobil ve arazi taşıtları dışında kalan ve yeni alınacak kamyon,  otobüs, minibüs ve panelvan cinsi araçlar da ise fiyat ayrımı yapılmaksızın 10 bin TL ÖTV indiriminden yararlanılacak.” açıklamasını yaptı.

Uzun zamandır bu uygulama otomotivi canlandırmak için yapılır. Hurda sınıfına girmiş aracınız, sıfır bir araç alırken fiyat konusunda avantaj sağlar. Belirtilen vergisiz fiyatlandırma aralıklarında sizin alacağınız indirim tutarları belirlenmiş. Sonradan teşvike katılan büyük sınıf araçların direkt olarak 10 TL almasıyla o alanda da hareketlilik olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum