Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Huobi’nin Çoğunluk Hissesi About Capital’e Satıldı

Asya pazarının en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi'nin en büyük hissedarı, hisselerini elinden çıkardı. Detaylar geliyor...
Huobi’nin Çoğunluk Hissesi About Capital’e Satıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Asya piyasalarındaki en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi Global, Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital Management’ın M&A fonu tarafından satın alınmayı kabul ettiğini bildirdi.

İşlem hacmine göre ilk 10 borsa arasında yer alan Huobi Global, anlaşma sona erdiğinde About’ın Huobi’nin çoğunluk hissesini kontrol edeceğini açıkladı. Mülkiyet devrinin ticaret operasyonları üzerinde hiçbir etkisi olmayacağı belirtildi.

Haber, aylarca süren spekülasyonların ardından geldi. Borsanın kurucusu Leon Li’nin Huobi’deki yaklaşık yüzde 60 hissesi için bir alıcı aradığı ve en az 1 milyar dolar istediği bildirildi. About Capital ile yapılan anlaşmanın şartları açıklanmadı.

Borsa yeni satış ile uluslararası bir genişleme planlıyor. Marj ve risk sağlama fonunda yeterli sermaye enjeksiyonu sağlamayı amaçlıyor. 2013 yılında Çin’de Huobi’yi kuran Li, yaptığı açıklamada, borsanın 2021 sonlarında Çin anakarasından ayrılmasının, bir küreselleşme hamlesini başlattığını söyledi.

About Capital ise Huobi’nin uluslararası marka tanıtımı ve iş genişletme girişimlerini artırmayı amaçlıyor. Şirket açıklamasında “Girişimlerin başarılı bir şekilde uygulanmasının ardından Huobi Global, uluslararası yatırımcılara birinci sınıf ticaret ve yatırım hizmetleri sağlamak için iyi bir konuma gelecek.” ifadelerine yer verdi.

GCM Yatırım Banner

Satış sonrası Huobi’nin yerel kripto parası Huobi Token (HT), yüzde 7’lik yükseliş yaşadı. Huobi Global, Eylül ayında Güney Kore’nin Busan şehri ile bir blockchain ekosistem geliştirme anlaşması imzalayan üçüncü büyük kripto para borsası oldu. Borsa Çin hükümeti tarafından hayata geçirilen kripto para yasağı sonrası, yüzde 30’luk bir daralmaya gideceğini açıklamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.