Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Huobi Yöneticisi Bitcoin’de Boğa Koşusu için Tarih Verdi

Huobi’nin kurucu ortağı Du Jun, Bitcoin'de boğa 2024 sonlarına kadar gelmeyebilir. Ayrıntılar haberde…
Huobi Yöneticisi Bitcoin’de Boğa Koşusu için Tarih Verdi
Yorum

Çin merkezli ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından Huobi’nin kurucu ortağı Dan Jun, Bitcoin’in geleceğine dair tahminlerde bulundu. CNBC’ye konuşan Jun, Bitcoin’de yeni bir boğa koşusunun 2024 yılına kadar gelmeyecebileceğini söyledi.

Geçmiş döngülere atıfta bulunan Jun, 3 yıl boyunca yeni bir boğa olmayabileceğini belirterek, yeni rallinin 2024 sonunda veya 2025’in başında olabileceğine inanıyor. Bitcoin yapısı gereği her 4 yılda bir yarılanma döneminden geçiyor.

Bu olduğu zaman madencilerin aldığı ödüller yarılanmış oluyor. Tarihsel verilere bakıldığında, her yarılanmadan sonra Bitcoin ve kripto para birimleri üzerinde boğa koşuları gerçekleşiyor.

BTC 2014 - 2022 fiyat hareketi
Kaynak: CoinMarketCap

Son yarılanma 2020’de gerçekleşti ve sonrasında Bitcoin 10 bin dolar seviyelerinden 69.000 dolara kadar yükseldi. Bir sonraki yarılanmanın 4 Mayıs 2024’te olması bekleniyor.

Bu nedenle, tarih tekerrür ederse, 2024’ün sonları kripto pazarları için tekrar kalkış zamanı olabilir. Huobi yöneticisi şu an için bir ayı piyasasının erken aşamasında olabileceğimizi belirtti.

Jun piyasayı etkileyebilecek savaş ve COVID-19 gibi sorunların olduğuna dikkat çekti. Bitcoin Kasım ayındaki ATH seviyesinin %40 altında ve an itibariyle 39.000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%