Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Huobi, Türev İşlemlerini Engellediği Ülkelere Çin’i Ekledi

Huobi, Çin hükümetinin baskılarının etkisiyle kullanıcılara yeni bir kısıtlama getirdi.
Huobi, Türev İşlemlerini Engellediği Ülkelere Çin’i Ekledi

Çin’in en büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi, ülkedeki kullanıcılar için türev ticaretini yasaklama kararı aldı. Bilindiği üzere Çin hükümeti son dönemde ülkede kripto para ticaretine yönelik baskılarını artırıyor. Bu durum borsaların yeni kararlar almasına neden oluyor.

Huobi Global web sitesinin güncellenmiş kullanıcı sözleşmesi bölümüne göre, kripto türev ticareti yasağı Çin, Tayvan, İsrail ve Irak gibi yargı bölgelerindeki kullanıcıları kapsıyor. Diğer yasaklı ülkeler arasında Birleşik Krallık, Bolivya, Bangladeş ve Ekvador yer alıyor.

Yasağı İhlal Edenlerin Hesapları Kapatılacak

Yasağı İhlal Edenlerin Hesapları Kapatılacak

Yapılan açıklama ile bu ülkeler arasında Çin de eklenmiş oldu. Türev yasağı Kuzey Kore, Sudan, Kanada ve ABD gibi yerlerde platformunun kullanımına ilişkin uzun süredir devam eden yasaklara ek olarak sunuluyor.

Borsa kısıtlamaları ihlal eden kullanıcıların hesaplarını bloke edebileceğini belirtiyor. Huobi’nin Çinli kullanıcılar için kripto türev ticareti yasağı, Pekin’deki yetkililerin yenilenen kripto para birimi baskılarından kaynaklanıyor.

Haziran ayında platform, ülkedeki yeni kullanıcıların kripto türevleri ticaretini durdurdu ve aynı zamanda izin verilen kaldıraç oranını 125x’ten 5x’e kadar düşürdü. Çin hükümetinin son dönemde madencilere yönelik artan baskısı, Bitcoin’deki hash oranında büyük düşüşler yaşanmasına neden oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum