Yatırım yapmaya başla!

Hummer Elektrikle Yeniden Hayat Bulabilir!

Yolların terminatörü Hummer'ın üretimi hakkında yeni gelişmeler var!
Hummer Elektrikle Yeniden Hayat Bulabilir!

Saab gibi kaderi kötü olan markalardan birisi de Hummer‘dır. Askeri hizmetlerden sonra halka da açılan marka Amerika’nın ikonik araç firmalarından birisidir. 1998 yılında GM’nin satın almasıyla başlayan süreçte Hummer H1‘lerin sivil halka sunulan oldukça geniş ve sağlam karakterli bir SUV’u haline geldi.

General Motors’un maddi sıkıntılarından dolayı 2000’li yılların başlarında Çin’li Sichuan Tengzhong‘a satılmaya çalışılsa da anlaşma sağlanamamasından dolayı Hummer bantları 2010 yılında kapatıldı. SUV ve crossover araçların dünyada yerleştiği konuma bakarsak Amerikalı markanın yeniden doğuşu için iyi bir zamanlama olur. Bakalım detaylarda neler varmış?

Hummer, yeniden çıkartılırsa FCA çatısındaki Jeep ile başa baş bir mücadele yapmaması için bir neden göremiyoruz.

Bloomberg, aracın üretim tesislerine bu sefer elektrikli bir şekilde çıkacağını iddia ediyor. GM için de birileri canlandırmanın tam zamanı olduğunu söylemiş olacak ki planlar düşünülmüş. Yeni Hummer’lar güne uygun şekillerde EV destekli motorlarla çıkması gerçekten isabet olur.

İnsanların kafasına uzun zamandır yerleşen gerçek Hummer görüntüsünün silinmeden, eskinin bir devamı şeklinde üretileceğine inanıyoruz. Kalın aralıklara sahip ızgarası, yaklaşma açısının düşünülerek yapıldığı tamponu, güçlendirilmiş alt yapısı ve yuvarlak farlarıyla Hummer, 4×4 dünyasının sert erkeği olmaya devam edecek.

Aldığımız Hummer haberi detaylarında bir kısım çok dikkatimizi çekti.

GM, uzun bekleyişin ardından SUV gibi kamyonet kasa yapısının da üstüne düşeceğini öğrendik. Pazarlamada sıkıntı çekileceğini düşünmemekle birlikte düşük hacimde tutulacak turbo destekli motorların yanında çalışacak elektrik motorlarıyla başarı çıkar çıkmaz yakalanabilir.

Tabi ki işler GM için bu kadar kolay olmayacak. Sonuçta bozulan düzen aynı şekilde hatta daha fazlasını yapmakla başlayacak.

Tasarım ve aktarım organlarının kararının verilmesinden de önce belki de Amerikalı şirketin dünyadaki bayi ağlarını yeniden oluşturması gerekiyor. Zira çıkmış bir aracın yapılamayan pazarlaması çöküş demektir.

GM Başkanı Mark Reuss, “Hummer’i seviyorum ama emin değilim” sözleri tereddüt gibi gelse de bahsinin açılması bile umut ışığı. General Motors’un elektrikli bir takım SUV ve pick-up hazırlığı yaptığı biliniyor. En olası seçenek Chevrolet’ten gelecek bir Bolt EUV (Elektrikli Hizmet Aracı) düşünülüyor. Hummer’ın çıkışı hakkında tam bir detay veya söz söylenmese de yine de bir ihtimal olduğunu düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum