Yatırım yapmaya başla!

Hulu’nun Üye Sayısında Yüzde 40’lık Artış! Netflix’i Yakalayacak mı?

Online içerik platformu Hulu, yükselişiyle gündeme oturdu. Artan abone sayısından epey memnun olan Hulu, Altın Küre Ödülleri ile de başarısını kanıtladı. İşte detaylar;
Hulu’nun Üye Sayısında Yüzde 40’lık Artış! Netflix’i Yakalayacak mı?

Online içerik platformu Hulu, artan abone sayısı ve geçtiğimiz günlerde sahiplerini bulan 75. Altın Küre Ödülleri ile zaferinin tadını çıkartıyor. Zira platform, Altın Küre’de The Handmaid’s Tale ile ödül kapanlar arasına girmişti.

En iyi yabancı diziler arasındaki The Handmaid’s Tale ile En İyi Dizi – Drama ödülünü kazanan Hulu, buna ek olarak dizinin oyuncusu Elisabeth Moss’un Altın Küre’siyle de koltuklarını kabarttı. Walt Disney’in Fox’u satın almasıyla hisselerinin bir kısmının dev şirkete geçtiği Hulu, artan abone sayısıyla da sektörde daha çok yol kat edeceğinin sinyallerini verdi.

Dün Hulu’dan yapılan açıklamaya göre platformun abone sayısı 17 milyona ulaştı.

Hulu Abone Sayısı 17 Milyona UlaştıGerçi bu rakam üye sayısıyla net kar ve gelirini artıran Netflix’in 109 milyonluk abonesi ile kıyaslanamaz ama Hulu’nun kendi çapında büyük bir başarı gösterdiği kesin! Sonuçta; Hulu Netflix’in aksine yalnızca ABD’de hizmet veriyor.

İlaveten; Hulu yöneticileri de platformun üye sayısının artışından gayet memnun görünüyor.

Hulu Başarılarıyla Altın Küre'de Ödül Aldı2017’deki 1 milyar dolarlık reklam gelirleriyle adından epey söz ettiren platformun 2016’da yalnızca 5 milyon abonesi olduğunu da unutmamalıyız. Ve bu rakam gösteriyor ki Hulu, 2017 yılı sonunda üye sayısını % 40 oranında artırmış.

Öte yandan veriler göz önüne alındığında; platformun toplamda 54 milyon tekil seyircisi olduğu tahmin ediliyor.

Platformun 54 Milyon Tekil İzleyicisi Olduğu Tahmin EdiliyorNeticede; diğer platformlarda olduğu gibi Hulu’da da şifre paylaşımı ve ortak kullanım mümkün. Kısacası; Hulu Netflix’in seviyesine yetişemese de bu yolda ilerlemeye devam ediyor diyebiliriz.

Zaten CEO Randy Freer de açıklamalarıyla aynı görüşte olduğunu belirtmiş. 2017’nin Hulu için harika bir yıl olduğunu belirten Freer, 2018’in çok daha iyi geçeceğini belirtiyor. Çünkü Hulu içerikler için daha büyük miktarda yatırım yapmayı planlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum