Parasızlık Yüzünden Hücre Kadar Odalarda Yaşamayı Tercih Eden İnsanların Şok Edici 40 Fotoğrafı

Parasızlık yüzünden çoğu insanın kalacak yeri bile yok. Ben de bu galerimde sizlere zorlu şartlar altında yaşamak zorunda kalan insanların kaldıkları dar alanları bir araya topladım.

Zorlu yaşam şartları yüzünden binlerce insan evsiz ve aç. Maddi yetersizliklerinden dolayı dar alanlarda yaşamayı tercih ediyor çoğu. Bu galeri de sizlere hücre kadar alanlarda yaşayan insanların ilginç fotoğraflarını göstereceğim.

Bu devir de tek maaşla geçinmek zor. Almış olduğumuz ücretle kira mı verelim, kılık kıyafet mi alalım, zorunlu ihtiyaçlarımızı mı karşılayalım, faturaları nasıl ödeyelim? Gerçekten parasız yaşanmıyor bu devirde. Ülkemiz de ki çoğu insan evsiz maalesef. Hatta kalacak yerleri bile yok. Nerede akşam orada sabah, sıcak soğuk hava şartlarında bile böyle. Yurt dışında da durumlar aynı maalesef. Zorlu şartlar altında kalan çoğu insan ya sokaklarda ya da küçücük odalarda kalıyorlar. Odaların içlerini birazdan sizlerde göreceksiniz. Tuvaleti bile içerisinde bazılarının. Aslında ihtiyaçları olan her şey o hücrelerin içerisinde yer alıyor.

Hepimiz diyoruz başımı sokacak bir evim olsun yeter diye. Bir de onları görün. Nasıl yaşamaya çalıştıklarını, ne yiyip ne içtiklerini. Aşağıdaki şok edici fotoğrafları gördüğünüz zaman eminim ne demek istediğimi anlayacaksınız. Aslında kimi insan maddi durumu iyi olsa bile küçük bir evim olsun ben orada yaşarım diyor. Hatta tek odalı bir yer bile yeter bana diyorlar. Söz konusu olan bu dar alanların bazıları gerçekten fazlasıyla küçük. O kadar dar ki çoğunun içerisine 2 kişi bile sığmaz. Eşyalar üst üste asılı. Alanların boyutları 3 ile 6 metrekare arası değişiyor. Aşağıdaki listede göreceğiniz bazı alanlar Tokyo’da yaşayan insanlara ait.

Bazılarının nerelere ait olduğu bilinmezken çoğu kapsül otel olarak biliniyor. Yukarıda da dediğim gibi bu dar alanların içerisinde hayatlarını geçiriyor insanlar. Yemek yiyebiliyorlar, uyuyorlar, televizyon bile izleyebiliyorlar. Kendilerine göre imkanları olanlar istediklerini yerleştiriyorlar bu dar alanlara. Ben ilk defa gördüğümde çok şaşırmıştım. Gerçekten yaşantıları çok ama çok zor. Umarız yoksulluktan bir an önce kurtulabilirler.

Evet, dilerseniz birlikte parasızlık yüzünden hücre kadar odalarda yaşamayı tercih eden insanların şok eden fotoğraflarına bir göz atalım. İşte o fotoğraflar:

3 kişi yaşan bile var.
1

Burada yaşamanın zor olduğunu görebiliyoruz.
2

Güneş ışığı bile yok.
3

Adım atmak bile imkansız gibi görünüyor.
4

Karma karışık bir hücre.
5

Tek kişinin yaşadığı bir alan daha.
6

Zorlu yaşam şartları sonucu dar alanda ailecek yaşayanlar bile var.
7

Yaşlı amca kim bilir kaç yıldır orada yaşıyor.
8

Tuvalet, mutfak hepsi içinde.
9

İçerisinde vantilatör bile var.
10

Yaşlı bir teyzenin kaldığı dar alan.
11

Tek kişi bile zor sığıyor buraya.
12

Kötü şartlar altında yaşamaya çalışıyorlar.
13

Bu odanın içerisinde de her şey mevcut!
14

Buranın içerisi daha boş!
15

16

Tek başına dar alanda yaşayan bir kişi daha.
17

18

19

20

Hayat onlar için daha zor.
21

22

23

Bazılarının içerisinde televizyonda mevcut.
24

25

26

Dar bir hücre içerisinde yaşam mücadelesi veriyorlar.
27

28

29

Bir dar alan daha.
30

31

Yaşlı insanlarda yaşamlarını sürdürüyorlar bu küçük yerlerde.
32

33

34

35

36

Aynı şekilde bir dar alan daha.
37

38

39

40Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı