Yatırım yapmaya başla!

Huawei Yapay Zeka Destekli Bulut Hizmeti için 150 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Çinli teknoloji devi Huawei, yapay zeka destekli bulut hizmeti için 150 milyon dolar yatırım yaptı.
Huawei Yapay Zeka Destekli Bulut Hizmeti için 150 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

Dünyanın önde gelen telekomünikasyon üreticisi Huawei, son yıllarda her alanda büyük adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Apple’ı geçerek en çok satan ikinci akıllı telefon üreticisi olma ünvanını eline alan Çinli şirket, yapay zeka alanında da önemli hamleler yapıyor. Şirket son olarak yaptığı duyuru ile yeni dönemde hizmete girecek olan HiQ isimli bulut sistemini tanıttı.

Bilindiği üzere Çin’de bulut sektöründe Alibaba lider konumda bulunuyor. Payını artırmak isteyen Çinli teknoloji devi, Hong Kong, Rusya ve Malezya’da da bulut hizmetleri sunuyor. Şirket rakiplerini yakalamak amacıyla bulut depolama sistemlerini güçlendirerek önemli yatırımlar yapmaya başladı.

Yapay Zeka Bulut Hizmetine Entegre Edilecek

Yapay Zeka Bulut Hizmetine Entegre Edilecek

Hauwei, Çin başta olmak üzere başka ülkelerde bulut sistemine yönelik yeni yatırımlarına hız vermiş durumda. Şirketin bulut birimi başkanı Zheang Telai, Güney Afrika’da yaptığı açıklamada, önümüzdeki 3 yıl içerisinde bulut sektörüne 150 milyon dolar değerinde yatırım yapacaklarını belirtti.

Yapılacak olan dev yatırım ile yapay zeka ile bulut depolama hizmetinin birbirine entegre şekilde çalışması amaçlanıyor. Huawei geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğu yıllık olağan toplantısında, yapay zeka destekli Ascen adlı yongaların tanıtımını yapmıştı. Bu yongaların, önümüzdeki dönemdeki yapay zeka destekli bulut hizmetine katkı sağlanması bekleniyor.

Huawei: Kritik Bir Adım Atıyoruz

Huawei: Kritik Bir Adım Atıyoruz

Huawei’nin duyurmuş olduğu yeni yatırım planı ile ilgili Kuantum Bilgisayarlardan ve Yazılımlardan Sorumlu Algoritma Mühendisi Man-Hong-Yung konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yetkili açıklamasında kritik bir adım attıklarını vurgulayarak “Kuantum bilgisayarlar günümüzün klasik bilgisayarlarından ayrılan devrimsel bir teknoloji. Kuantum algoritması da yapay zeka algoritmalarına bambaşka bir perspektif kazandırıyor. HiQ bulut servisiyle kuantum bilgisayarlara ve programlamaya oldukça kritik ve önemli bir adım atıyoruz.” diyerek geleceğe dair planlarından bahsetti.

Şirketin gerçekleştireceği yeni yatırımlar ile uzun vadede üyük kazançlar elde edeceği belirtiliyor. Anlaşılan o ki önümüzdeki dönemde Huawei’nin adını yapay zeka ve bulut teknolojisi alanlarında daha fazla duyacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum