Yatırım yapmaya başla!

Huawei WSJ’ye Tam Sayfa İlan Verdi: “Duyduğunuz Her Şeye İnanmayın”

Huawei, küresel çapta sarsılan imajını düzeltmek için Perşembe günü ABD’li The Wall Street Journal gazetesinde tam sayfa reklam yayınladı. İşte detaylar;
Huawei WSJ’ye Tam Sayfa İlan Verdi: “Duyduğunuz Her Şeye İnanmayın”

Güvenlik endişeleri ile dünya çapında kapalı kapılarla karşılaşan Huawei, Perşembe günü ABD merkezli uluslararası yayınlanan finans ve haber gazetesi The Wall Street Journal’a verdiği tam sayfa yazılı reklamla kendini savunmaya çalıştı.

“Duyduğunuz her şeye inanmayın” ifadeleriyle başlayan ve ABD medyasına açık mektup olarak sunulan ilanda, Huawei’in yönetim kurulu direktörü ve kıdemli bir başkan yardımcısı olan Catherine Chen, gazetecilerden şirketin kampüslerini ziyaret etmesini istedi. Chen ayrıca geçtiğimiz yıl şirketi casusluk, sahtekarlık ve hırsızlıkla suçlayan ABD hükümetinin onlar hakkında yanlış anlaşılmalara yol açtığını belirtti.

Sonuçta Huawei, ABD yetkilileri tarafından casusluk amacıyla teknoloji ürünlerini kullanmak için uzun vadeli çabalarla suçlanıyordu ve bu şirketin giderek daha fazla baskı altında bırakıyordu.

ABD açık bir şekilde Huawei’in 5G ve enerji ürünlerini yasaklamayı tasarlamışken ABD ile aynı düşüncede olan diğer ülkeler de Çinli şirketin ekipmanlarını yasaklamışlardı ya da bunun üzerinde düşünüyorlardı. Daha birkaç gün önce İngiliz istihbarat kurumunun başkanı Huawei ile endişeler konusunda hükümetleri dikkatli olmaya çağırmış ve hatta Çin’in 5G’deki rolünün Huawei’den çok daha büyük olduğunu savunmuştu. İşte tüm bunlar Huawei’i harekete geçirmek zorunda kaldı ki teknoloji devi WSJ’ye verdiği tam sayfa ilanla endişeleri gidermek için hamle yaptı.

Mektuptaki; “Teknoloji geliştirme, iş danışmanlığı ve tedarik konularında önde gelen birçok ABD şirketi ile çalışıyoruz” ifadeleriyle Huawei önemli bir ABD partneri olarak konumlandırılmaya çalışıldı.

Huawei The Wall Street Journal Tam Sayfa İlan Verdiİlaveten, çalışanlarının felakete maruz kalan bölgelerin iletişim yeteneklerini geri kazanmalarına yardımcı olma çalışmaları vurguladı. ABD üniversitelerinde iletişim teknolojilerini geliştirmeye odaklanan araştırma projelerine destek verdiklerini de dile getiren Huawei yöneticisi, ABD medya mensuplarını kampüsleriniz ziyarete ve çalışanlarıyla tanışmaya davet etti.

“Umuyorum ki gördüklerinizi ve duyduklarınızı okuyucularınıza aktarırsınız. Kapılarımızın her zaman açık olduğunu onların da bilmesini sağlarsınız. Duyduğunuz her şeye inanmayın. Bizim yapacağımız gibi ABD kamuoyunun bizi daha iyi tanımasını istiyoruz. Duyduğunuz her şeye inanmayın. Gelin ve bizi görün. Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.”

Bu üstelemenin yanında Huawei şirkete yönelik casusluk suçlamalarının merkezinde yer alan teknoloji olan 5G donanımını tanıtmak için küresel bir destekleme saldırısı içerisindeydi. The Wall Street Journal’a göre reklamlardan bir kısmı ABD’ye paralel olarak Huawei’in donanımını yasaklamış Yeni Zelanda gibi ülkelerde müşteri kazanma şansı bile yakalamıştı. Fakat Huawei’in üzerindeki baskıdan kurtulması uzmanlara göre pek kolay olmayacaktı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum