Yatırım yapmaya başla!

Huawei Tam Kapasite ile Yoluna Devam Ediyor

Teknoloji devi Huawei, üretim ve Ar-Ge faaliyetlerinin yüzde 90 kapasite ile faaliyetlerine devam ettiğini açıkladı.
Huawei Tam Kapasite ile Yoluna Devam Ediyor

Dünya genelinde hızla yaygınlaşan Corona virüsü teknoloji şirketlerini de etkisi altına almış durumda. Şirketlerin büyük bölümü mağazalarını kapatmak durumunda kaldı ve üretim kapasitelerinde azalmalar meydana geldi. Bilindiği üzere salgın ilk olarak Çin’de ortaya çıktı ve burada etkisini gösterdi. Ülkenin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Huawei’de bu durumun olumsuz etkilerini hissetti. Şirket bu süreç içerisinde çok katı önlemler aldı. Son günlerde Çin’de virüsün kontrol altına alındığı haberleri geliyor.

Huawei’den de konuyla ilgili yeni açıklamalar geldi. Teknoloji devinin CEO’su Ren Zhengfei, şirket olarak üretim ve geliştirme faaliyetlerinin yüzde 90 kapasite ile devam ettiğini söyledi. Yapılan açıklama şirketin faaliyetlerine ara vermeden devam ettiğini gösteriyor. Salgının ülkede yayıldığı dönem Çin hükümeti pek çok şirketin faaliyetlerine ara vermesini istemişti. Huawei de bu süreçte kurala uyan şirketler arasındaydı.

Huawei Yoğun Tempo işe Devam Ediyor

Huawei Yoğun Tempo işe Devam Ediyor

Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen ve kısa sürede ülkede yayılan Corona virüsü sonrası Huawei operasyonlarına ara veren şirketler arasındaydı. Teknoloji devi 3 Şubat itibarıyla faaliyetlerine yerinde başladı. Huawei CEO’su kendilerine gelen talepleri karşılamak için yeni ürünleri geliştirebileceklerini belirtiyor. Şirket salgının dünya genelinde yayılması ile beraber çalışanlarının büyük bölümünü evden çalışmalarını sağladı. Huawei yetkilileri özellikle Çin ve Avrupa pazarından kendi ağ ekipmanları için yüksek talep beklentisi içerisinde olduğunu belirtiyor.

Bilindiği üzere şirket geçtiğimiz yıldan bu yana ABD’nin katı yaptırımları ile karşı karşıya kalmakta. ABD hükümeti Huawei’yi Çin hükümeti adına casusluk faaliyetleri yürütmek ile suçluyor. Huawei ise bu iddiaları reddediyor. Şirket yaptırımların etkisini en aza indirmek adına Ar-Ge çalışmalarına hız verdi. Huawei dünyanın en büyük telekomünikasyon üreticilerinin başında geliyor.

Teknoloji devinin 150 bin Çinli iş gücü bulunuyor ve yüzde 90’ı işe dönmüş durumda. Pandemi süresince tedarik sürecinin olumsuz etkilenmeyeceğini belirten yetkililer, olumlu bir beklenti içerisinde. ABD, Huawei’ye karşı katı yaptırımlar uyguluyor ancak şirketin CEO’su Ren Zhengfei, ABD’nin müşteri olarak kendilerine ihtiyaçları olduğunu söylüyor. ABD yönetimi Huawei’yi İran ambargosunu delmekle suçluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum