Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Huawei, P40 Modellerini Android ve HarmonyOS ile Beraber Sunabilir

Huawei’nin bir sonraki amiral gemisi olacak P40 modellerinde Android işletim sistemi ile beraber HarmonyOS seçeneğinin sunulabileceği belirtiliyor.
Huawei, P40 Modellerini Android ve HarmonyOS ile Beraber Sunabilir

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticisi Huawei, bu yıl yeni telefonlarından çok ABD yaptırımları ile gündeme geldi. Trump yönetiminin almış olduğu karar ile beraber ülkedeki teknoloji şirketleri Huawei’yi kara listeye almış durumda. Bu şirketlerin başında ise Android’in geliştiricisi Google yer alıyor.

Huawei’nin geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu Mate 30 modellerinde Google servisleri yer almıyor. Aynı şekilde önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenen katlanabilir telefon Mate X modelinde de Google uygulamalarının olması beklenmiyor.

Huawei bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS’u tanıtmıştı. Şirket henüz bu işletim sisteminin akıllı telefonlarda yerini alması için erken olduğunu düşünüyor. İlk etapta akıllı televizyon ürünlerinde işletim sistemini sunan Huawei, yakın gelecekte akıllı telefonlarda HarmonyOS’a yer verebilir. Gelen haberler P40 modellerinde Android işletim sisteminin yanında HarmonyOS’un da sunulacağı yönünde.

HarmonyOS P40 ile Gelebilir

HarmonyOS P40 ile Gelebilir

Huawei geliştirdiği HarmonyOS’un çok geniş bir kullanım alanı olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Yayınlanan son rapor çift yükleme desteği olan Huawei cihazlarda Android ile beraber HarmonyOS işletim sisteminin beraberinde sunulacağını müjdeliyor. Daha önce Huawei CEO’su Ren Zhengfei de P40 serisinde kendi işletim sistemlerine yer verebileceklerine dair açıklamalarda bulunmuştu.

Araştırma şirketi Counterpoint ise HarmonyOS’un kullanım oranının 2020 yılından itibaren yüzde 2’ye ulaşacağını belirtiyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapor HarmonyOS’un en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olacağını ve Linux’u geride bırakacağını ortaya koymuştu.

Bir telefonda iki işletim sisteminin bir arada sunulması şüphesiz kullanıcılar için önemli bir deneyim fırsatı yaratacaktır. Huawei bu yolla piyasaya süreceği akıllı telefonlarında kullanıcıların önyargılı olmasının da önüne geçmiş olacak. HarmonyOS’un ayıca gelecek dönemde HTML5 ve Linux gibi başlıca uygulamaları destekleyeceği tahmin ediliyor.

P40 Pro Merak Ediliyor

P40 Pro Merak Ediliyor

Huawei geçtiğimiz günlerde Mate 30 modellerini tanıttı ve Çin pazarında piyasaya sürdü. Kısa süre içerisinde ise diğer ülkelerde Mate 30 serisinin satışa sunulması bekleniyor. Telefonlarda Google servislerinin bugün için yer almaması en büyük handikap olarak karşımıza çıkıyor. Çinli teknoloji devinin önümüzdeki yıl içerisinde P40 modellerini tanıtması bekleniyor.

P40 ve P40 Pro modellerinin kamera deneyimini bir üst seviyeye taşıması bekleniyor. P30 Pro modelinde 50x zoom deneyimi ile Huawei dikkatleri üzerine toplamıştı. P40 Pro ile beraber bu oranın daha da üst seviyeye çıkması bekleniyor. Huawei’nin ayıca yeni amiral gemilerinin kamerasında periskop sisteminin kullanması gelen bilgiler arasında.

Son olarak Huawei’nin her şeye rağmen Google ile olan sorunlarına bir çözüm bulması gerekiyor. YouTube, Gmail, Haritalar gibi popüler uygulamaların yer almadığı Huawei modellerine ilgi beklenenden düşük olacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum