Yatırım yapmaya başla!

Huawei “Otonom Araçlar” Üzerine Çalışmalar Yapıyor!

Teknoloji devi Huawei'nin 2021 yılı için hedef gösterdiği bir otonom araç konusu gündemde yerini alıyor.
Huawei “Otonom Araçlar” Üzerine Çalışmalar Yapıyor!

Adı son dönemlerde ABD ile Çin arasındaki ticari savaşla anılan Huawei, her zaman olduğu gibi yine eksantrik işlere kendini bırakıyor. Otomobil alanında Çinli şirketin Audi ile çalıştığını biliyoruz. Dolaylı yoldan da VW ile işbirliği yapmış oluyor. 2019 yılı için Huawei’in sıkıntılı dönemleri diyebiliriz.

Başkan Trump’ın vergi yaptırımları yanında Android, Google, YouTube vb. ABD menşeli iletişim şirket hizmetlerinin Asyalı marka için durdurulması, anlık bir çöküşün yaşanmasına sebep olmuştu. CNBC‘nin yer verdiği haberde ise ağırlıklı olarak mobil telefon üreticisinin otonom araçlar üzerinde de çalıştığı söylendi. Detaylar haberimizde;

Öyle ki Huawei’nin bu özerk sürüş otomobil hayalinin 2021 yılında gerçekleşebileceği söylendi.

Huawei Otonom Araç ÜretimiYapay zeka ile tek doğru üzerinde olan otonom araç teknolojisi, Çinli firmanın girişimlerinin, bu alanda hazır olan Toyota ile yapacağı bildirildi. Toyota’nın GAC ile ortak işler yapmasından dolayı zaten Japon firma pazarın içerisinde bir süredir faaliyetlerini sürdürüyor.

Huawei’ye destekler çok büyük ve Beijing New Energy Automobile ve Changan Automobile, özerk otomobil sistemi için teknoloji şirketlerinin arkasında olduğu söylendi.

Huawei’nin baş stratejisi mimarı Dang Wenshuan gazeteye verdiği demeçte, firmanın ve ortaklarının 2021 gibi erken bir dönemde gönderilebilecek bir otomobil üretmeye çalıştıklarını söyledi. Otomobil sadece Çin değil birçok Avrupa ülkesinde de kullanabileceği ayrıntısı da verildi.

Huawei’nin özerk otomobili en gelişmiş seviye 4 ile donatılmış olacak.

Günümüz Tesla, Toyota ve Ford gibi şirketler seviye 3 standartlarını karşılamış ve bir sonrakine geçmeye hazırlanıyor. İzinler ve fırsatlarla sınırlı geliştirmeler Çinli markaya gelen desteklerle kolay halledilecek gibi gözüküyor.

Şu anda Audi modeli üzerine entegreli otonom sürüş sisteminin olduğu bir video içerisinde görülmüş. O araçta bir sürücü olsa da gidiş sırasında herhangi bir şeye müdahale etmemesi de dikkatlerden kaçmamış.

Maddi olarak inanılmaz bir güce sahip olan Huawei’nin özerk otomobil konusunu halledebilecek kapasitesi olduğunu, başarı sağladığı diğer iş kollarından anlamamız mümkün.

Şirketten henüz bir açıklama gelmedi. Konu hakkında nasıl bir açıklama yapacaklar onu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum