Yatırım yapmaya başla!

Huawei Katlanabilir Telefonu Mate X’in Çıkışını Ertelemeye Devam Ediyor

Huawei’nin katlanabilir telefonu Mate X’in çıkış tarihine dair yeni haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce Eylül ayında çıkması beklenen telefonun piyasaya sürülmesinin tekrar ertelendiği bildirildi.
Huawei Katlanabilir Telefonu Mate X’in Çıkışını Ertelemeye Devam Ediyor

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticisi Huawei, piyasaya sürdüğü yeni ürünler ile sürekli adından söz ettirmeye devam ediyor. Akıllı telefon üreticileri 2019 yılı itibariyle katlanabilir ekran teknolojisi ile gündeme geldiler. Başta Huawei ve Samsung’un katlanabilir telefon geliştirdiği biliniyor. Bununla beraber Apple’ın 2020 yılından önce katlanabilir telefon çıkarması beklenmiyor. Ancak katlanabilir telefonların geliştirme sürecinde yaşanan aksaklıklar bu ürünlerin piyasaya sürülmesini geciktirmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un test sürecinde bazı sorunlara rastlanmış ve şirket ürünleri geri çağırarak yeniden geliştirme sürecine sokmuştu. Bununla beraber Huawei’nin Mate X modeli de sürekli erteleme haberleri ile gündeme geldi. Telefonun son olarak çıkış tarihi olarak Eylül ayı açıklanmıştı. Ancak hazırlanan son raporlar bu sürecin daha da ileri tarihe sarkacağnı gösteriyor.

Mate X Yine Ertelendi

Mate X Yine Ertelendi

Katlanabilir telefonlara dair yapılan testlerin bir türlü sonlanmaması ve her geçen gün yeni bir sorunun ortaya çıkması bu ürünlerin piyasada yer almasını geciktirmeye devam ediyor. Huawei’ye yakın kaynaklardan gelen bilgiler Mate X’in halen geliştirme sürecinde olduğu yönünde. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinlikte Mate X’in son durumu hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Shenzhen’de düzenlenen basın etkinliğinde Mate X’in daha ince bir hale büründüğü belirtildi.

Bununla beraber daha önce yapılan açıklamalarda katlanabilir telefonun Eylül ayı içerisinde son kullanıcıya ulaşacağı duyurulmuştu. Ancak gelen haberler bu sürenin daha da uzayacağını ortaya koydu. Huawei’nin Mate X modelinin piyasaya sürülme tarihini Kasım ayına ertelediği belirtildi. Ertelemenin sebebi olarak Mate X’te halen bir takım sorunlar olması ve tüm zorlukların tamamen giderilmek istenmesi gösteriliyor.

İyileştirme Yapılıyor

İyileştirme Yapılıyor

Huawei’nin Mate X’in piyasaya sürülmesini ertelemesi üzücü ancak bununla beraber katlanabilir telefonla ilgili güzel haberler de gelmeye devam ediyor. Yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Mate X’e dair pek çok iyileştirme yapılmakta. Bunların başında telefonun bir miktar daha inceltildiği bilgisi yer alıyor. Bununla beraber ekran menteşesinde iyileştirme yapıldığı ve güç düğmesinin de inceldiği ifade edildi.

Diğer yandan Huawei’nin Mate X’ten sonraki katlanabilir telefon modelleri üzerinde de çalıştığına dair haberler geliyor. Bir sonraki katlanabilir telefon modelinde daha fazla ekran olması planlanıyor. Hatta yeni versiyonda çelik arka kapak yerine cam panel tercih edileceği gelen haberler arasında. Yüksek donanım özellikleri ile dikkat çeken Huawei Mate X’in fiyatının 2600 dolar olacağı açıklanmıştı. Huawei tabiri caizse fiyatıyla el yakacak Mate X’i tüm sorunları hallettikten sonra piyasaya sürmek istiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum