Yatırım yapmaya başla!

Huawei Mate 30 Serisinin Avrupa ve Türkiye’de Satışa Sunulmayacağı İddia Edildi

Huawei’nin önümüzdeki günlerde yeni Mate 30 ailesini tanıtması bekleniyor. Ancak ortaya atılan bir iddiaya göre Mate 30 serisi Avrupa ve Türkiye’de satışa sunulmayabilir.
Huawei Mate 30 Serisinin Avrupa ve Türkiye’de Satışa Sunulmayacağı İddia Edildi

Akıllı telefon pazarının önde gelen üreticilerinden biri olan Huawei son yıllarda piyasaya sürdüğü modeller isminden sıkça söz ettiriyor. Teknoloji devi 19 Eylül’de yeni amiral gemisi Mate 30 ailesinin tanıtımını gerçekleştirecek. Yeni telefonlara dair bugüne dair pek çok sızıntı ortaya çıktı. Mate 30’un gerek sahip olduğu tasarım gerekse donanımsal özelliklerinin önemli bir kısmı çıkan sızıntılar ile bilinir hale geldi.

Son olarak geçtiğimiz gün yeni telefon kanlı canlı olarak kullanılırken görüntülendi. Yarın tanıtılacak olan telefonla ilgili ülkemizdeki kullanıcıları da ilgilendiren şok bir iddia ortaya atıldı. LetsGoDigital tarafından hazırlanan bir rapora göre Çinli akıllı telefon üreticisi Mate 30 serisini Avrupa pazarına sunmayacak. Dolayısıyla Türkiye için de Mate 30’un satışa sunulmama ihtimali doğuyor. Bu duruma sebep ise tahmin edileceği üzere teknoloji devinin üzerindeki ABD yaptırımları gösteriliyor.

Mate 30 için Şok İddia

Mate 30 için Şok İddia

Çinli teknoloji devi Huawei’nin heyecanla beklenen Mate 30 serisinin tanıtımına sadece bir gün kaldı. Şirket bilindiği üzere akıllı telefon pazarında Samsung’dan sonra en fazla paya sahip üretici konumunda. Ortaya atılan son iddiaya göre Huawei, Mate 30 ailesini Avrupa ve Türkiye’de satışa sunmayabilir. Bu durumun başlıca sebebi ise bir süredir ABD ile Huawei arasındaki gerilim. Bilindiği üzere Trump yönetimi Huawei ile ABD’deki teknoloji şirketlerinin ticaret yapmasını engelleyen yaptırımlar uygulamaya başladı.

Bu yaptırımlar sonrası başta Google olmak üzere ABD’li teknoloji şirketleri Huawei’yi kara listeye almak durumunda kaldı. Çinli teknoloji devinin akıllı telefonlarında Android işletim sistemi mevcut ve bundan sonra çıkacak olan modellerde işletim sisteminin yer alması mümkün gözükmüyor.

Bununla beraber YouTube, Gmail, Chrome gibi Google servislerinden de Huawei’nin yeni telefonları yararlanamayacak. Piyasada bugüne kadar sürülmüş olan telefonlar ise Android işletim sistemini ve Google servislerini kullanmaya devam edecekler. Yine sistem ve güvenlik güncellemelerini bu modeller alabilecek.

Gözler Resmi Tanıtıma Çevrildi

Gözler Resmi Tanıtıma Çevrildi

Huawei’nin yılan hikayesine dönen Mate 30 bilmecesiyle ilgili tüm bilinmeyenlerin yarın düzenlenecek olan resmi tanıtımda ortaya çıkması bekleniyor. Yeni ürünlerde Android ve Google servislerinin yer alıp almayacağı başlıca merak edilen konular arasında geliyor. Bununla beraber Avrupa pazarında telefonun satışa sunulmama ihtimali de yine etkinlikte kesinleşmiş olacaktır. Huawei’nin Avrupa gibi bir pazarda Mate 30’u satışa sunmaması şirkete büyük zarar verecektir.

Bununla beraber kimi kaynaklara göre yeni modellerde Android işletim sisteminin yer alacağı ancak Google servislerinin bulunmayacağı ifade ediliyor. YouTube, Chrome gibi Google uygulamalarının yer almayacağı akıllı telefonlar şüphesiz kullanıcıların Huawei’ye sırtını dönmesine neden olacaktır. Teknoloji devinin kendi işletim sistemi Harmony OS’u Mate 30 ile kullanıma sunması ise son derece düşük ihtimal. Tüm bu sorular 19 Eylül’de Almanya’nın Munih kentinde düzenlenecek etkinlikte cevaplanmış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum