Paylaşım

Huawei’nin Yeni Amiral Gemisi Mate 20 Pro Dayanıklılık Testine Sokuldu

 

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi Mate 20 Pro’yu satışa sunmuştu. Fiyatı ile dudak uçuklatan Mate 20 Pro, sahip olduğu donanım ve kaliteli tasarımı ile dikkat çekerken, bu sefer karşımıza farklı bir performans ile geliyor. Akılı telefonlar üzerindeki sağlamlık testleri ile dikkat çeken JerryRigEverything kanalının konuğu bu sefer Huawei Mate 20 Pro oldu.

Son çıkan akıllı telefonlar arasında yıldızı parlayan Mate 20 Pro’ya, videoda ilk olarak ekran üzerine işlem uygulanıyor. Cihaz muadillerine benzer bir ekran çizilme oranına sahip. Buradan yola çıkacak olursak ürünün basit fiziksel darbelere karşı oldukça dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz. Dayanıklı ön ve arka kameraları ile dikkat çeken Mate 20 Pro’nun gövdesinin de sağlamlık testinden başarıyla geçtiğini söyleyebiliriz.

Ancak aynı performansı ön cam için söylememiz mümkün değil. Cihazın ön camının bükülme esnasında kolayda çatladığı gözlerden kaçmıyor. Tabi burada testin başında ekrana uygulanan çiziklerin etkisi de olabilir. Ancak test görüntülerine bakıldığında genel itibari ile Mate 20 Pro’nun başarılı bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın


Bunu okuyan bunları da okur