Yatırım yapmaya başla!

Söylentiler Doğru Çıktı: Huawei Kendi Mobil İşletim Sistemini Geliştirdiğini Açıkladı!

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin Ürün Başkan Yardımcısı Bruce Lee, kendi mobil işletim sistemlerini geliştirdiklerini belirterek söylentileri doğrulamış oldu.
Söylentiler Doğru Çıktı: Huawei Kendi Mobil İşletim Sistemini Geliştirdiğini Açıkladı!

Çin merkezli akıllı telefon devi Huawei, son yıllarda gerek çıkardığı akıllı telefon modelleri gerekse elde ettiği satış rakamları ile tüm çevrelerin dikkatini üzerime toplamış durumda. Şirket bir yandan da ABD ile yaşanan ticari gerilimler nedeniyle gündemde sıkça yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin yaşanması muhtemel yaptırımlara karşın kendi mobil işletim sistemini geliştirdiğine dair haberler gündemde yer almıştı.

Bugüne kadar bu haber söylentilerden ibaretti. Ancak Çinli teknoloji devinin üst düzey yetkilisi Bruce Lee, haberlerin iddiadan olmadığını doğruladı ve şirketin kendi mobil işletim sistemini geliştirmek için çalıştığını duyurdu. Android’e alternatif bir işletim sistemi üzerinde çalıştıklarını doğrulayan yetkili, sistemin henüz geliştirme aşamasında olduğunu belirtti.

Söylentiler Doğru Çıktı

Söylentiler Doğru Çıktı

Geçtiğimiz aylarda konuyla ilgili çıkan haberler Huawei’nin KirinOS adı ile yeni bir mobil işletim sistemi çıkaracağı yönündeydi. Henüz bununla ilgili şirket kaynaklarından resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak geliştirilecek olan mobil işletim sisteminin Huawei marka akıllı telefonlara özgü olacağı biliniyor. Bruce Lee açıklamasında B planlarının olduğunu belirterek, olası bir ambargoya karşın tüm hazırlıklarını yapmakla yükümlü olduklarını ifade etti.

Şu an için ilk tercihlerinin Google’ın popüler işletim sistemi Android’ten yana olduğunu ifade eden Huawei yetkilisi, kendilerine özgü geliştirmekte oldukları mobil işletim sisteminin bekleme halinde olacağını ve ihtiyaç halinde kullanıma sunacaklarını söyledi.

Şirket yazılım alanında olduğu kadar donanım ekipmanları alanında da oldukça aktif durumda. Akıllı telefon ve tabletlere yönelik Kirin adı verilen işlemciler üreten Huawei, gelecekte bu alanda Qualcomm’un Snapdragon işlemcileri ile daha dişli bir rekabetin içine girmeye hazırlanıyor.

Mate 20 Serisi 10 Milyonu Geçti

Mate 20 Serisi 10 Milyonu Geçti

Bu arada Çinli akıllı telefon devine sevindirici bir haber ise yeni amiral gemileri Mate 20 serisinden geldi. Yaklaşık 5 ay önce satışa sunulan Mate 20 ve Mate 20 Pro telefonlar 10 milyon satış rakamına ulaşmayı başardı. Bu kadar kısa sürede elde edilen satış rakamı büyük başarı olarak değerlendirilirken, P20 serisinin başarısı da yakalanmış oldu. Mate 20 geçtiğimiz ay düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde “En iyi Akıllı Telefon” ödülünü kazanmıştı.

Mate 20 serisinin elde ettiği satış başarısını şirketin CEO’su Richard Yu açıkladı. Huawei’nin gerek diğer akıllı telefon modelleri gerekse de yeni Mate 20 ve P20 serisinin satış rakamları ile son yıllarda oldukça ivmelendiği görülüyor. Geleceğe dair beklentileri yüksek olan şirket, 2019 yılı içerisinde toplamda 250 milyon satış rakamına ulaşmayı hedefliyor. Bu rakam geçtiğimiz yıl itibariyle 208 milyon olarak açıklanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum