Paylaşım

Huawei’nin Katlanabilir Telefon Modelinin Çıkacağı Tarih Netleşti


 

Çinli teknoloji devi Huawei’nin katlanabilir telefonlarının piyasada yer alacağı tarih belli oldu. İşte detaylar…

Çin’in önde gelen teknoloji şirketlerinden Huawei, pek çok alanda büyük yatırım planları yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yapay zeka destekli bulut hizmeti için 150 milyon dolar gibi astronomik bir yatırım yapacağını açıklayan şirket, akıllı telefon pazarında da büyük hedefler belirlemiş. Bilindiği üzere akıllı telefon pazarı önümüzdeki yıllarda katlanabilir telefonları bekliyor.

Hatta yapılan araştırmalar katlanabilir telefonların kullanıcı kitlesinin büyük bölümüne ulaşacağını ortaya koyuyor. Hal böyleyken Çinli teknoloji devinin katlanabilir telefon modellerinin ne zaman geleceği merak konusuydu. Şirketin CEO’su geliştirmekte oldukları katlanabilir telefon modeli ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Katlanabilir Telefon için Tarih Verildi

Katlanabilir Telefon için Tarih Verildi

Geçtiğimiz aylarda Huawei’nin başkanı Ken Hu, şirketin katlanabilir telefonlarını 2019 yılının ortalarında piyasaya süreceğini duyurmuştu. Son olarak Londra’da düzenlenen Mate 20 lansmanı sırasında Huawei CEO’su Richard Yu, katlanabilir telefon ile ilgili tarih verdi. Teknoloji devinin CEO’su 2019’un Haziran ayı içerisinde katlanabilir telefonları piyasaya süreceklerini açıkladı.

Önümüzdeki yıl satışa sunulacak telefonun 5G desteğine sahip olacağı belirtiliyor. Şirket bu alanda yaptığı yatırımlar ile pazardaki rakiplerini geride bırakacağını düşünüyor. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamalara bakıldığında Huawei’nin katlanabilir telefon projesine hız verdiği görülüyor.

İlk Modeli Kim Piyasaya Sürecek Merak Ediliyor

İlk Modeli Kim Piyasaya Sürecek Merak Ediliyor

Yakın gelecekte hayatımızda aktif şekilde yer almaya başlayacak katlanabilir telefonlar ile ilgili en çok göze batan şirketler Samsung ve Huawei olmakta. Pazara ilk katlanabilir akıllı telefonu kimin piyasaya süreceği şimdiden merak konusu olmuş durumda. Geçtiğimiz ay içerisinde ortaya çıkan bir raporda Huawei’nin ekran panellerinin üretiminde çeşitli sorunlar yaşadığı ifade edildi.

Çalışmalarına hız veren Huawei’nin katlanabilir telefonlarla ilgili tarih vermiş olmasına rağmen rakibi Samsung’un bir adım önde olduğu belirtiliyor. İlk tanıtımın kimsen geleceğine dair çok fazla beklemeyeceğiz. 2019 yılı içerisinde katlanabilir telefonlar ile tanışmamıza kesin gözüyle bakılıyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın