Huawei’nin Gelecek Planlarında Katlanabilir Telefonlar Büyük Yer Tutuyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin CEO’su Richard Yu, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde mevcut modellerinin yarısına yakınının katlanabilir telefon olacağını açıkladı.

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Huawei, bilindiği üzere çok başarılı bir 2018 yılı geçirdi. Son olarak yeni P30 serisinin tanıtımını gerçekleştiren teknoloji devinin önümüzdeki döneme dair çok önemli planları resmi ağızdan açıklandı. Şirketin CEO’su Richard Yu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Huawei’nin gelecek planlarına dair çok önemli bilgiler verdi.

Katlanabilir telefonlar bu yıl itibariyle tüm çevrelerin ilgi odağı olmuş durumda. Samsung’un Galaxy Fold modeli ve Huawei’nin tanıtmış olduğu Mate X modelleri şu ana kadar en gözde katlanabilir telefon modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki dönemde daha fazla katlanabilir telefon geliştirmek istediklerini ifade eden Huawei CEO’su, bu cihazların fiyatların da düşüş gerçekleşeceğine dikkat çekti.

Katlanabilir Telefonlar Artacak

Katlanabilir Telefonlar Artacak

Richard Yu Huawei’nin katlanabilir telefonlara dair bakış açısını ve geleceğe dair planlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Teknoloji devinin CEO’su önümüzdeki birkaç yıl içerisinde daha fazla katlanabilir cihaz üreteceklerini belirterek, “İki yıl içinde amiral gemisi seviyesinde cihazlarımızın yarısının katlanabilir olabileceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Richard Yu, katlanabilir telefonların son derece pahalı olduğunu kabul ederek, teknolojinin henüz yeni olması ve üretim maliyetlerinin yüksek olduğunu ifade ediyor. Ancak önümüzdeki zaman içerisinde üretim maliyetlerinin önemli ölçüde azalmasını bekleyen Yu, katlanabilir telefon fiyatlarının, mevcut amiral gemilerinin fiyatına yaklaşacağını söyledi.

Çinli teknoloji devi ayrıca önümüzdeki dönemde Mate X’ten daha küçük ekranlı katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Yu, Huawei’nin Mate X’in yarısı büyüklüğüne sahip yeni bir katlanabilir telefon yapabileceklerini sözlerine ekledi. Samsung ve Huawei’nin katlanabilir telefonlara artan ilgisi ve önümüzdeki yıldan itibaren Apple’ın da kendi katlanabilir telefonununu geliştireceğini düşünecek olursak, akıllı telefon dünyasının kuralları yeniden yazılıyor diyebiliriz.


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı