Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Huawei Kablosuz Teknolojiye Yönelik Aldığı Patentler ile Lider Oldu

Yapılan araştırma Huawei’nin kablosuz teknolojiye yönelik en çok yatırım yapan şirket olduğunu gösteriyor.
Huawei Kablosuz Teknolojiye Yönelik Aldığı Patentler ile Lider Oldu

Teknoloji şirketleri yaptıkları yatırımlara sürekli yenilerini eklemeye devam ediyor. Son yıllarda yükselişi ile dikkat çeken şirketler arasında Çinli teknoloji devi Huawei geliyor. Akıllı telefon ve telekomünikasyon sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Huawei farklı ihtiyaçlara yönelik ürünlere de ağırlık veriyor. Şirket son dönemde ABD ambargosu nedeniyle zor günler geçirse de yenilikçi yatırımlarını sürdürüyor.

Günümüzde ürün ve servislerin kullanımında kablosuz teknoloji önemli bir yer tutmaya başladı. Şirketler farklı çözümler geliştirerek bu deneyimi daha üst aşamalara çıkarmayı amaçlıyor. Bu şirketler arasında Huawei’nin de yer aldığını söyleyebiliriz. Son yapılan araştırma Huawei’nin bu konuya rakiplerinden daha fazla önem verdiğini gösteriyor. Çinli şirket 2020 yılı içerisinde kablosuz teknolojiye yönelik en fazla patent alan firma oldu.

Huawei Patent Sayısı ile Öne Geçti

Huawei Patent Sayısı ile Öne Geçti

Geçmiş yıllardan bu yana yapılan araştırmalarda ABD’li Qualcomm’un kablosuz teknolojiye yönelik patent alan şirketler arasında üst sırada olduğu görülüyordu. Bir araştırma şirketinin hazırladığı rapor 2020 yılında bu durumun değiştiğini gösteriyor. Huawei’nin bu yılın başından bu yana 8.607 patent ile ilk sırada yer aldığı tespit edildi. Çinli şirket bu teknolojiye yönelik alınmış tüm patentlerin yüzde 32’sini elinde tutuyor.

İkinci sırada yer alan Qualcomm ise 2020 yılı içerisinde 5.807 patentin sahibi oldu. Çin merkezli bir diğer şirket OPPO ise 5.353 patent ise üçüncü sırada yer alıyor ve yükselişi ile dikkat çekiyor. Araştırmada dikkat çeken bir diğer nokta ise ABD ve Çin’in kablosuz teknolojiye ağırlık veren başlıca ülkeler olması.

Rapora göre iki ülke dünya genelindeki kablosuz teknolojilerin yüzde 65’inin geliştiricisi konumunda. Japonya teknolojilerin yüzde 15’ine sahip olurken, Güney Kore ise yüzde 7’lik oranı elinde tutuyor. Uzmanlar geçtiğimiz yıldan bu yana hızla gelişen 5G teknolojisi ile paralel olarak kablosuz ürün teknolojisinin geliştiğini belirtiyor.

Sektörde büyük bir rekabetin olduğunu belirten uzmanlar, şirketlerin birbirlerini geçmek adına yatırımlarını artırarak sürdürdüklerini ifade ediyor. Huawei’nin son dönemde artan ABD kısıtlamaları nedeniyle kendi teknolojilerine ağırlık vermiş olması da bu durumu etkileyen bir diğer faktör olmakta.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum